کد خبر : 36714

تاریخ انتشار : ۱:۰۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲ چاپ این مطلب

با کمک خیرین انجام خواهد شد:

اعلام آمادگی خیریه بقیه الله العظم برای کمک به بیماران دیالیزی شهر درچه/ برگزاری نکوداشت بانوان خَیر در شهرستان خمینی شهر

مدیر عامل خیریه بقیه اله العظم شهرستان خمنی شهر اعلام کرد با کمک خیرین شهر آمادگی دارد ده دستگاه دیالیز برای خدمت به بیماران کلیوی درچه در اختیار گذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: مدیر عامل خیریه  بقیه الله العظم در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز گفت: این خیریه لدر سال ۱۳۷۵ کار خود را در شهرستان خمینی شهر با پنج دستگاه دیالیز آغار کرد و در حال حاضر با ۱۶ دستگاه دیالیز در خدمت بیماران دیالیزی شهرستان است.

قدیر علی مختاری در مورد بیماران تحت پوشش عنوان کرد: دو هزار بیمار تحت پوشش خیریه بقیه الله العظم قرار دارند که همه بیماران خاص و سرطانی شهرستان می باشند و بیش از صد نفر از این بیماران که دارای بیماری های پیوند کلیه، دیالیز، ام اس و سرطان ساکن شهر  درچه هستند و تحت پوشش این خیریه قرار دارند.

مختاری افزود: برای بیماران خاص، هزینه های زیادی می شود که از عهده بیمار و خانواده آنان خارج است و باید همه جامعه دست به دست هم داده تا حدودی از مشکلات و دردهای این بیماران کاسته شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار درچه نیوز در مورد  اقدام خیریه بقیه الله اعظم برای بیماران دیالیزی شهر شاهد نمونه کشور گفت: این خیریه آمادگی دارد با همکاری علوم پزشکی و خیرین شهر درچه ابتدا با ده دستگاه دیالیز در خدمت بیماران دیالیزی شهر درچه باشد و این کار کمک خیرین شهر را می طلبد.

عضو هیئت مدیره بقیه الله  العظم در ادامه گفت: اگر خیرین شهر درچه هزینه پزشک و پرستار را تامین نمایند خیریه با مستقر کردن ده دستگاه دیالیز در شهر درچه کار خود را آغاز خواهد نمود.

قدیر علی مختاری افزود: برای بخش دیالیز یک پزشک متخصص کلیه و به ازای هر چهار تخت یک پرستار متخصص مورد نیاز است و این کار باید در سه نوبت از صبح تا ۱۲ شب در خدمت بیماران کلیوی باشند.

مختاری گفت: در شهر درچه بیمارانی که تحت  پیوند کلیه قرار گرفته اند و جود دارد و دو نفر دیگر نیز در نوبت عمل پیوند قرار گرفته اند  که به طور عادی هزینه آن ۳۰ میلیون تومان است و در موارد دیگر مثل مرگ مغزی رایگان است و فقط هزینه پزشک و دارو که حدود ۱۰ میلیون تومان است پرداخت می شود که امیدواریم خیرین جهت پرداخت این هزینه ها همدلی و همکاری نمایند.

وی گفت: متاسفانه تعدادی بیمار خانم مبتلا به ام اس وجود دارند که هزینه داروی آنان رایگان است ولی در بحث مشاوره و حمایت خانواده، ضرورت داشت این خیریه وارد عمل شود و با مراجعه پزشک و پرستار و بازدید از این بیماران در منزل مشاوره ، راهنمایی و کمک مالی و معنوی خود را انجام دهد که در حال رسیدگی و انجام است.

مدیر عامل خیریه  بقیه الله العظم در ادامه افزود: خوشبختانه مردم با فرهنگ درچه در زمینه کار خیر پیش قدم بوده اند و تعدادی از آقایان و خانم ها در بحث تامین هزینه پیوند کلیه و تهیه داروهای مورد نیاز به این خیریه کمک می کنند و در حال حاضر ماهیانه برای شهرستان حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه درمان بیماری های خاص توسط خیرین و مردم توسط واسطه این کار خیر که  خیریه بقیه الله العظم است پرداخت می شود.

کاظم نادی مدیر روابط عمومی انجمن  از برگزاری همایش و نکوداشت بانوان خیر در روز سوم بهمن ماه همزمان با میلاد حضرت زینب علیهما سلام در شهرستان خبر داد و گفت بانوان شهر درچه هم در این نکوداشت حضور دارند و امیدواریم  در سال آینده  برگزاری نکوداشت را در شهر درچه داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها
  1. شهروند مهربین گفت:

    متاسفانه بعضی ها در درچه تلاش می کنند تا ذهنیت بدی نسبت به خمینی شهر در مردم این شهر ایجاد کنند در صورتی که مردم خمینی شهر نه فقط از طریق این خیریه بلکه از طریق کمیته امداد، آزادسازی زندانیان غیر عمد، بهزیستی و … خیلی به درچه و مردمش خدمت کرده اند. امیدوارم مردم این شهر قدردان باشند و تشکر نمایند نه اینکه نتیجه کم کاری مسولان این شهر و شهرستان در ارایه خدمات را به مردم خمینی شهر نسبت دهند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی