کد خبر : 36692

تاریخ انتشار : ۸:۵۶ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ چاپ این مطلب

نشت گاز مایع در خودرو سواری:

بمب متحرک زیر پوست شهر قربانی گرفت

مسئول اتش نشانی شهر درچه دلیل انفجار خودرو را ، نشت کپسول گاز مایع غیر استاندارد اعلام کرد و گفت این نوع خودروها مانند بمب های متحرک زیر پوست شهر هستند و باید برای این معضل چاره اندیشی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز : خودروی گاز سوز مایع غیر استاندارد  یک نفر را روانه بیمارستان کرد.

شب گذشته در شهر درچه اصفهان خوردروی گاز سوز، به دلیل نداشتن استاندار  طعمه حریق شد و سرنشین ان به بیمارستان انتقال داده شد.

مسئول اتش نشانی و خدمات شهرداری شهر درچه در مصاحبه با درچه نیوز گفت: پس از اعلام حریق کمتر از دو دقیقه اتش نشانان به محل حادثه رسیدند و خودروی اتش گرفته را خاموش نمودند و مصدوم به بیمارستان انتقال داده شد.

سراتشیار وحید عادلی دلیل انفجار  خودرو را  ، نشت کپسول گاز مایع غیر استاندارد اعلام کرد و گفت این نوع خودروها مانند  بمب های متحرک زیر پوست شهر هستند و باید برای این معضل چاره اندیشی شود.

عادلی هشدار داد  شارژ با کپسول ۱۱ در هنگام سوختگیری برای همسایه ها واطرافیان هنگام سوختگیری خطرناک است و گاز مایع به دلیل اینکه سنگین تر از هوا است احتمال انفجار را زیادتر کرده و استفاده از این نوع گاز را از لحاظ استاندار غیر مجاز است.

این در حالیست که پیش از آن نیز در حوادث مشابه در شهرستانهای مختلف استان شاهد انفجار این خودروها و در نتیجه تلفات جانی و مالی در این زمینه بوده ایم.

برخی از کارشناسان با تاکید بر اینکه استفاده از سیلندرهای گاز مایع در گازسوز کردن خودروها کار بسیار خطرناکی است، معتقدند که استفاده از سوخت گاز مایع و سیلندرهای این گاز در خودروها کاری غیرمجاز است چرا که در صورت کوچکترین تصادف به خاطر مهار نبودن کامل سیلندر احتمال پاره شدن شیلنگ و بروز حادثه های دلخراش وجود دارد.

استمرار روند استفاده از سیلندرهای گاز مایع در خودروها تنها جرقه کوچکی کافیست تا کپسول گاز در صندوق عقب منفجر شود و ماشین را همراه با سرنشینانش به هوا بفرستد.

با بیان اینکه موضوع امیدواریم خود مردم و رانندگان با حساسیت بیشتر نسبت به مخاطرات ناشی از این روش غیرمجاز و غیرایمن گازسوز کردن خودرو جلوی استمرار حوادث ناگوار در این زمینه را بگیرند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی