کد خبر : 36526

تاریخ انتشار : ۱۰:۰۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۴ چاپ این مطلب

رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر

اولویت در مدارس ایمن بودن فضاهای آموزشی است/ پیش دبستانی هایی که زیر نظر موسسات فعالیت دارند مجوز دریافت می کنند

حسین آقابابایی: ایجاد اداره مستقل آموزش و پرورش برای شهر درچه، نیازمند مکاتبات مسئولان شهر درچه و نماینده شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: نشست خبری اصحاب رسانه با رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر ظهر روز دوشنبه چهارم دی ماه ۹۶ انجام شد.

حسین آقابابایی درابتدای نشست با تشکر از اصحاب رسانه از آنها خواست چشمان بیدار آموزش و پرورش باشند و نقطه ضعف و قوت ها را به گوش مسئولین برسانند.

آقابابایی در مورد جایگاه و اهمیت آموزش و پرورش گفت: در جوامع در حال پیشرفته شاخصه اصلی هرملت سرمایه انسانی است ومسئولین در برنامه ریزی های کلان خود به این شاخصه مهم توجه کنند و شخصیت،ارزش و  جایگاه معلم حفظ شود  و اگر این موارد حل شود مسایل موجود در جامعه حل خواهد شد.

وی گفت: به طور میانگین بالای ۶۰ الی۶۵ درصد مدارس در کل کشور فرسوده است که  نیاز به بازسازی ،تعمیر، مقاوم سازی یا تخریب دارند و از ۱۶۱ مدرسه فعال در خمینی شهر ۶۴ فضا فرسوده، ۶۱ فضای قدیمی مستحکم و ۶ فضا مقاوم سازی و ۳۰ فضا نوسازی شده است.

رئیس آموزش و پرورش خمینی شهر با اشاره به مدرسه ابتدایی ملاصدرا شهر درچه گفت: این دو مدرسه هیچ کدام تخریبی نیستند و مدیر آموزشگاه سابق این مدرسه با کمک انجمن و بدون نظارت نظام مهندسی یک قسمت به فضای مدرسه اضافه می نماید و چون اصول ایمنی در ساخت این قسمت جدید مدرسه رعایت نشده بود و از طرفی به زمین کشاورزی منتهی شده است، به مرور زمان، زمین نشست و ترک بر می دارد و طی بازدید بازرستان استان اعلام شد که به هیچ وجه از این فضا استفاده نشود و در تابستان نسبت به تخریب آن اقدام گردد.

وی  در مورد پیگیری این مطلب خاطر نشان کرد: چون اولویت ما در مدارس ایمن بودن فضاهای آموزشی است، شخصا این مورد را در دیدار با مدیر کل نوسازی استان پیگیری کردم و وی  به فوریت با بازدید سر مهندس ناظر و بازرس از دو مکان مدرسه دخترانه و پسرانه بازدید به عمل آمد و در جلسه با اولیا مدرسه این موضوع مطرح شد و تصمیم بر این شد که اگر اعلام تخریب در مورد این مدرسه صادر شد در کوتاهترین زمان لازم مدرسه پسرانه ملاصدرای بصورت دو نوبته شروع به کار خواهد کند تا تصمیمات لازم در این مورد اتخاذ شود و در صورت عدم صدور تخریب این مدرسه، فضای ناسالم ساخت انتهایی مدرسه تخریب و به صورت مناسب ساخته شود.

حسین آقابابایی در مورد کمبود رشته های هنرستانی در شهر شاهد نمونه کشور افزود: دو واحد آموزشی هنرستانی شهرستان اضافه خواهد شود که محدودیت ثبت نام منطقه ای نخواهند داشت و با ملحق شدن این دو واحد آموزشی  موضوع  کمبود رشته ها و فضای آموزشی رفع خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در باره آموزش و مهارت دانش آموزان در منطقه خاطر نشان کرد: کشور  به نیروی ماهر و آموزش دیده احتیاج دارد و با سیاست افزایش پتانسیل ها در این مورد تاسیس هنرستان توسط بخش خصوصی  استقبال خواهیم کرد و از ورود رشته جدید پرورش گیاهان دارویی در هنرستان اصغرآباد از سال آینده خبر داد.

وی از صدورمجوز برای پیش دبستانی هایی که در سطح شهرستان تحت نهادهای دیگر هستند و مجوز آموزش و پرورش را ندارند خبر داد و گفت باید از این پتانسیل ها استفاده شود و پیش دبستانی ها با مراجعه به آموزش و پرورش و یکسان سازی مطالب آموزشی  نسبت به دریافت مجوز اقدام نمایند.

رئیس جدید آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در پایان گفت: برای ایجاد اداره مستقل آموزش و پرورش برای شهر درچه، اگر در خواستی از سوی مسئولین شهردرچه و نماینده محترم صورت گیرد،اقدامات لازم جهت مکاتبات با مسئولین اداره کل در آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی