کد خبر : 36409

تاریخ انتشار : ۸:۱۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ چاپ این مطلب

مسئولین پاسخگو باشند:

ناپدید شدن آمبولانس و کُد دوم اورژانس ۱۱۵ شهر درچه

اختلاف بین شورای شهر درچه و علوم پزشکی شهرستان بر سر استقرار اورژانس کد دوم منجر به گم شدن امبولانس و کد دوم ۱۱۵ شهر درچه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: در پیچ و خم تصمیمات اداری شهر دُرچه، آمبولانس و  کد دوم اورژانس ۱۱۵ شهر ناپدید شد.

سال گذشته آمبولانسی با تجهیزات به عنوان کد دوم برای امداد رسانی هرچه سریعتر به شهروندان شهر درچه که همان حق طبیعی آنهاست اختصاص یافت که در آیینی  مراسم رونمایی از کد دوم در بهمن ماه سال گذشته برگزار شد.

این مراسم با حضور فرماندار شهرستان و مسئولین شهر برگزار و قول راه اندازی آن به مردم داده شد ولی بعد از حدود یک سال هنوز شهر درچه با کمبود آمبولانس در شهر روبرو است و آمبولانس و کد دوم هم وجود خارجی ندارد.
طبق شنیده ها کد دوم و آمبولانس به مرکزی دیگر از استان انتقال داده شده است و شهر درچه با توجه به جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفری هنوز با یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ پوشش داده می شود که برای رسیدن اورژانس به محل های حادثه طبق اظهارات و اعلام نارضایتی مردم شهر درچه با توجه به وسعت شهر تقریبا بین ۱۰ الی ۱۸ دقیقه بوده است.
برخی از اشخاص که پیگیر این مساله بودند از مسئولان بهداشت و درمان دلیل این موضوع را جویا شدندکه مسئولان بهداشت عدم همکاری و هماهنگی شهرداری و شورای شهر در تعیین و عدم جانمایی مکان و آشیانه برای استقرار آمبولانس اورژانس کد دوم توسط را دلیل اصلی این اقدام دانستند.
از طرفی مسئولین شهر ساخت و تجهیز آشیانه اورژانس را وظیفه دانشگاه علوم پزشکی و مسئولین درمانی شهرستان می دانند.
امیدواریم مسئولان شهر درچه و درمان شهرستان خمینی شهر به جای کاغذ و کاغذ بازی و چیدن روبان های رنگارنگ و زیبا برای ارائه کارکرد خود در تبلیغات و رزومه کاری به مردم و مسئولین کمی هم به فکر درمان و سرعت امداد رسانی در حوادث و موارد اورژانسی در شهر درچه باشند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی