کد خبر : 36349

تاریخ انتشار : ۶:۲۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ چاپ این مطلب

رییس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان:

مرحله دوم اسکان موقت مناطق زلزله زده تا پایان آذر ماه به اتمام خواهد رسید

رییس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت:مرحله دوم اسکان موقت آغاز و تا پایان آذر ماه به پایان خواهد رسید و وارد مرحله اسکان دایم خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان استان اصفهان در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: پس از وقوع زلزله درغرب کشور، سرپل ذهاب و کرمانشاه بنده وهمکارانم به نمایندگی از طرف سپاه صاحب الزمان استان  اصفهان در منطقه حضور یافتیم .

سرهنگ پاسدار رضاپور افزود: پس ازبرگزاری جلسات در قرارگاه مرکزی و بر اساس تصمیمات گرفته شده  مناطق آسیب دیده در زلزله بین ۳۲ سپاه استانی تقسیم شد و استان اصفهان ۳ روستا با نزدیک به ۳۷۰ خانوار را تحویل گرفت.

وی گفت: در مرحله نخست وسایل اسکان اضطراری از جمله  چادر، پتو، وسایل گرمایشی، پک های تغذیه به مردم تحویل داده شد و انباری برای نگهداری و توزیع مناسب کمک های مردمی تدبیر شد و روزانه  پک های بهداشتی، تغذیه، و گرمایشی بر اساس نیاز به مردم تحویل داده می شود.

احسان رضاپور اظهار کرد: چادرها شماره بندی و افراد ساکن در آن شناسنامه دار شده است و بر اسای نیازمندی اقلام  افراد به آنها تحویل داده می شود و نیروهای پیشکسوتان ، باز نشستگان سپاه و  نیروهای جهادی به صورت داوطلبانه به منطقه وارد شده اند و خدمات خوبی ارایه داده اند.

وی گفت در هشت روز اول وقوع زلزله روزانه حدود ۴ هزارغذای گرم بین مردم توزیع شد و به خاطر اینکه مردم به روال عادی زندگی برگردند وسایل پخت و پز و آرد به هر خانوار تحویل داده شد و روند کار اسکان اضطراری به خوبی به اتمام رسید.

سرهنگ پاسدار احسان رضاپور افزود: مرحله دوم جهت اسکان موقت ۷۰ واحد کانکس ارسالی از استان اصفهان طبق اولویت های تعیین شده و شامل کسانی که منازلشان تخریب صددر صد شده ،بیمار و افراد کهنسال به مرور در حال واگذاری و تحویل است و اکنون در حال جانمایی و احداث سکو جهت کانکس ها به ابعاد ۴ در ۴  هستیم و طی پایان آذر ماه اسکان موقت به پایان خواهد رسید و وارد مرحله اسکان دایم خواهیم شد.

وی اظهار کرد: تا کنون ۱۲۰۰ قرار داد ساخت منزل بسته شده است که ۸۵ واحد برای استان اصفهان تصویب شده است که پس از مشخص شدن روستاهای مورد نظر دربحث اسکان دایم هم  ورود خواهیم کرد.

رییس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان در پایان گفت: اگر کمک های مردمی نبود ما برای امداد رسانی و اسکان با مشکل مواجه می شدیم  و اکنون مردم می توانند برای کمک به ساخت و ساز منازل کمک های نقدی خود را به حسابهای اعلام شده وایز نمایند تا این مرحله از کار هم با موفقیت انجام گیرد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی