کد خبر : 36254

تاریخ انتشار : ۴:۲۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲ چاپ این مطلب

رئیس اداره اوقاف خمینی شهر خبر داد:

ثبت ۷ موقوفه جدید در خمینی شهر/ برپایی ۷۰ پایگاه و مرکز قرآنی در سطح شهرستان

رئیس اداره اوقاف خمینی شهر با اعلام اینکه سال جاری در ۷۰ پایگاه و مرکز قرآنی سطح شهرستان طرح حفظ قرآن دنبال شده است،گفت: بیش از دو هزار نفر قرآن آموز در این طرح شرکت کرده که در پایان سال آزمونی برگزار شده و به نفرات برگزیده مدرک قرآنی ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز:حجت‌الاسلام مهدی قربانی به مناسبت هفته وقف به خبرنگار ما گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر موضوع قرآن است و طرح ملی حفظ قرآن  در شهرستان خمینی شهر با جدیت دنبال می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی‌شهر با اعلام اینکه سال جاری در ۷۰ پایگاه و مرکز قرآنی سطح شهرستان طرح حفظ قرآن دنبال شده  افزود: بیش از ۲ هزار نفر قرآن آموز در این طرح شرکت کرده که در پایان سال آزمونی برگزار شده و به نفرات برگزیده مدرک قرآنی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به نخستین وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای  فعالیت های قرآنی و رسیدگی به بقاع متبرکه و امامزادگان است، خاطرنشان کرد: در شهرستان خمینی‌شهر ۹ بقعه متبرکه و امامزاده وجود دارد که کار رسیدگی به آن‌ها همواره در حال انجام است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به ساخت  زائرسرای امامزاده سید محمد بن زید بن امام علی بن‌الحسین(ع) با زیر بنای  ۶ هزار متر در ۲ طبقه و همچنین توسعه رواق این امامزاده جلیل‌القدر در حال انجام خبر داد.

وی گفت: در سال جاری ۵۰۰ اظهارنامه حقوقی برای کسانی که در موقوفات تمکین نداشته و یا افراط و تفریطی انجام داده‌اند صادر کرده است و ۲۵ پرونده در جریان است و ۲۰ حکم نهاییی موقوفات صادر شده است.

قربانی از به روز شدن مال‌الاجاره موقوفات شهرستان خبر داد و افزود: اداره اوقاف باید بر امور وقف شده نظارت داشته باشد و درآمد منفعتی در زمینه نیت واقف صرف شود.

حجت الاسلام مهدی قربانی با اشاره به موقوفات شهرستان گفت:در سطح شهرستان خمینی‌شهر با توجه به کاربری‌های موقوفات یک هزار و ۱۵۹ موقوفه مسکونی، ۲۲۹ موقوفه تجاری، ۱۳ موقوفه اداری، ۶۴ موقوفه آموزشی، ۹۵۹ موقوفه کشاورزی، ۱۳ موقوفه بهداشتی، ۵۳ موقوفه مذهبی، ۱۱ موقوفه با کاربری حوزه علمیه و ۵۴حسینیه و تکیه به ثبت رسیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی‌شهر در پایان خاطر نشان کرد: ما باید مردم  را به انجام ثبت وقف جدید راهنمایی و تشویق کنیم و از ابتدای سال تا کنون ۷ وقف جدید در شهرستان به ثبت رسیده است و در هفته وقف زمان آشنایی مردم با این سنت حسنه است و برای بهتر استفاده کردن از موقوفات مرکز مشاوره وقف برای واقفین دایر گردیده که طبق نیاز جامعه امروزی که مهمترین آنها سرپرستی زنان بی سرپرست و بدسرپرست، درمان و داروی بیماریهای صعب العلاج، هزینه تحصیل دانش آموزان و دانشجویانی که از عهده مخارج تحصیل بر نمی آیند موقوفه خود را واگذار نمایند .

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی