کد خبر : 36233

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ چاپ این مطلب

نماینده شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی:

وحشت ترامپ از انتفاضه جدید در فلسطین است

سید محمد جواد ابطحی: ممکن است تشکیلات خودگران با فشار سعودی و دلارهای آنها به‌سمت طرح ترامپ پیش بروند اما محمود عباس در فلسطین تعیین‌کننده نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: نماینده شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جدید ترامپ برای حل درگیری میان فلسطین و اسرائیل گفت: ترامپ در پی ایجاد خاورمیانه جدید بر اساس نقشه ای است که سال ها به دنبال آن هستند که بارها در جریان برخی تحولات منطقه و در راستای تقویت اسرائیل، مشابه این طرح ها داده شده است.

سید محمد جواد ابطحی تصریح کرد: بر اساس نقشه جدید، آنها می خواهند نوار باریکه اردن هم متعلق به اسرائیل باشد و حتی قسمتی از غزه که ورودی مصر است در تسلط آنها باشد لذا به مرزهای ۱۹۶۷ نیز پایبند نیستند.
وی در ادامه با بیان اینکه شکست داعش و بازوان تکفیری آمریکایی ها در منطقه آنها به جایی رسانده که قصد دارند از انتفاضه دیگری نجات پیدا کنند عنوان کرد: آنها تصور می کنند بعد از شکست در برابر داعش، امتیازی به فلسطینی ها بدهند که جلوی انتفاضه جدید در این کشور را بگیرند در غیر این صورت آنها علاقه ای به تشکیل فلسطین مستقل ندارند.
ابطحی ادامه داد: مرزهای ۱۹۶۷ را انور سادات و یاسرعرفات در کمپ دیوید پذیرفتند که حتی فلسطینی ها هم آن را قبول ندارند اما با تمام این اوصاف باز هم اسرائیل و آمریکا می خواهند مرزها را تغییر داده و سرزمین های بیشتری را از ان اسرائیلی ها کنند.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مهلت ۹۰ روزه ای که آمریکا به تشکیلات خودگردان داده تا وارد مذاکرات جدی با اسرائیل برای تشکیل فلسطین مستقل طبق طرح ترامپ شود، خاطرنشان کرد: ممکن است تشکیلات خودگران با کمک سعودی و پول های آنها به سمت طرح ترامپ پیش بروند اما محمود عباس در فلسطین کاره ای نیست.
نماینده شهرستان خمینی شهر در پایان اظهار داشت: ملت فلسطین از محمود عباس دستور نمی گیرد و در حال حاضر حماس و جهاد اسلامی هم در فسلطین نفوذ دارند ضمن اینکه تحولات منطقه باعث شده فلسطینی ها بار دیگر  امیدوارتر شوند که حق خود را از رژیم صهیونیستی با مقاومت بگیرند.
انتهای پیام/

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی