کد خبر : 36195

تاریخ انتشار : ۶:۲۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ چاپ این مطلب

کارشناس عرفان های نوین عنوان کرد:

درمانگری در «شبکه عرفان حلقه» دروغی بیش نیست/ حتی یک صفحه دلیل برای ادعاهایشان ندارند

عرفان حلقه در گام اول ذکر را حذف می کنند و در گام دوم می گوید که آیات و ادعیه را از منزل دور کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: رئیس انجمن نجات از حلقه در گفتگو با خبرنگار سایت درچه نیوز گفت: عرفان حلقه یا عرفان کیهانی یک جریان نوظهور به ظاهر درمانی است که به مردم در این مقطع از زمان, اسیب های مختلفی از لحاظ اعتقادی و مالی زده است.

حجت الاسلام امین شمشیری در مورد عمده ترین آسیبی که این عرفان نو ظهور به جامعه زده است افزود: عرفان حلقه یک شبه عرفان و درمان است و در واقع نشانگر یک سراب از عرفان است.

این کارشناس عرفان های نوین در پاسخ به خبرنگار درچه نیوز در مورد این سوال که آیا عرفان حلقه واقعا درمان گر است یا خیر اظهار داشت: در عرفان حلقه ، ۹۵ درصد موارد درمانی رخ نمی دهد و بعضی ادعا می کنند که جمهوری اسلامی اجازه نداده است طاهری اندیشه های درمانی اش را در حیطه سایمنتولوژی و فرا درمانی به محک آزمایش بگذارد در صورتی که این ادعا صحیح نیست.

شمشیری در ادامه افزود:  در مرحله اول این مسائل باید در مراکز علمی بررسی شود، حتی درغرب هم چنین است  که برای یک قرص ده سال آزمایش می کنند و بعد از تحقیق زیاد به بطن جامعه و عموم مردم منتقل می شود و سختگیری هایی وجود دارد و محمد علی طاهری باید ابتدا در مراکز علمی روش های خود را اثبات می کرد و‌ بعد اگر تایید می شد به متن جامعه ارائه می نمود ولی این کار را انجام نداد  و بعد مدعی شد که با او مخالفت می شود!

رئیس انجمن نجات از حلقه با بیان این مساله که سر حلقه های شبکه عرفان حلقه در خارج از کشور هستند افزود: مراکز عرفان حلقه به نام اینتریونیورسالیسم در آمریکا تشکیل شده است و از طرف غرب هم این عرفان حمایت می شود.

وی با اشاره به این نکته که  این عرفان نو ظهور از لحاظ حقوق بشری حتی نتوانسته است یک مستند هم از مراکز علمی و دانشگاه ها و مراکز آکادمیک ارائه بدهند تاکید کرد: این عرفان نو ظهور که ادعای یک روش و یک نظام درمانی دارد حتی نتوانسته یک صفحه و دلیل بر این ادعا ارائه نماید.

کارشناس عرفان های نوین در مورد دلیل تبلیغات سوء طرفداران این عرفان نوظهور گفت: زمانی که این عرفان در عمل نیز کارآیی خود را نشان نداد  به هوچی گری و تبلیغات سوء  در مورد درمان شده ی دروغین  و به غوغا سالاری روی آورده اند و در عمل هم به هیچ رسیدند.

حجت الاسلام شمشیری در مورد بعضی از تغییرات موقت درمانی ایجاد شده عنوان کرد: بعضی در این حلقه های نوظهور  اتصالات حلقه را سر وقتش گرفتند و در اتصالات به نوبت نشسته و تمرکز کردند که آن ها بخش عمده شان آسیب دیده اند و آسیب دیده های ما در این بین حتی در اصفهان مشهور هست و مهسا که امروزه نماد آسیب دیدگان عرفان حلقه است و بعضی افراد که حتی نخواستند نامشان رسانه ای و عمومی شود، پس می توان گفت در واقع عرفان حلقه توان اثبات علمی و عملی ندارد و ناکارآمد است  بلکه آسیب هم زده است.

وی گفت: اما دیده شده است که درمان های موقت و بسیار جزئی و کمی هم رخ داده است، این درمان ها یک بخش آن مرتبط است با تفهیم طاهری در صفحه ۱۲۴ و ۱۲۵ که در کتاب انسان از منظر دیگر می گوید که شما وقتی کسی را معرفی کنید باید به او تفهیم کنید که پزشکی روز، کارآمدی ندارد و با این کار  یک تلقین ایجاد می کند.

امین شمشیری گفت: در طب هم اثبات شده که اثر پلاسبه وجود دارد مثلا در تحقیقی به یک عده دارو  و به یک شبیه دارو دادند و هر دو گروه درمان شدند و در طب اثر درمانی پلاسبه یک امری ثابت شده است..

این کارشناس عرفان های نوین در ادامه افزود: هرچند این افراد می گویند ما تلقین نداریم ، اما خود این تلقین یک نوع تفهیم است، آن ها از انرژی درمانی هم استفاده می کنند هرچند می گویند ما انرژی درمان کار نیستیم اما همین گرم شدن در اثر اتصالات ، یک نوع انرژی درمانی است که در انرژی درمانی هم موجود است.

امین شمشیری مدیر انجمن نجات حلقه ها و کارشناس عرفان های نوین گفت: در دین  اسلام توصیه های زیادی به ذکر شده است  و در قرآن کریم می فرماید: ” و ذکرالله ذکرا کثیرا ” ما در اسلام حالتی نداریم که در ان  منع ذکر شده باشد، اما در عرفان حلقه می گویند شما اگر ذکر بگویید برای شما قفل ذهنی ایجاد می شود و شما اگر ذکر بگویید در اتصال به شبکه شعور کیهانی اختلال ایجاد می کنید و اگر ذکر و یاد خدا را داشته باشید موجودات غیر ارگانیک یعنی جنیان و ارواح سرگردان به بدن شما وارد می شوند.

حجت الاسلام شمشیری در ادامه افزود: در عرفان نوظهور حلقه  عنوان می شود که  باید تابلو های قرآنی و کتب ادعیه را از منازلتان بیرون کنید، چون این ها جذب موجودات غیر ارکانیک دارند درصورتی که در اسلام و روایات مساله ذکر جایگاه ویژه ای دارد و حتی امام صادق (ع) آیت الکرسی را در دیوار منزلشان نوشته بودند و عرفان حلقه در گام اول ذکر را حذف می کنند و در گام دوم می گوید که آیات و ادعیه از منزل دور کنید.

انتهای پیام/

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی