کد خبر : 36184

تاریخ انتشار : ۳:۲۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ چاپ این مطلب

روایتی خواندنی از یک عملیات دفاع مقدس؛

شیمیایی شدن رزمندگان اعزامی از شهر دُرچه در عملیات کربلای ۵

رزمندگان گردان حضرت رسول (ص) که بیشتر از بچه‌های درچه اصفهان بودند، در عملیات کربلای ۵ مسموم شده و شیمیایی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: به مناسبت شهادت جانباز شیمیایی حاج حسن صمدی روایت خواندنی از محمد علی سلیمانی یکی از همرزمان آن شهید را مرور می کنیم.
محمد علی سلیمانی در خاطره خود از عملیات کربلای ۵ می گوید که  در ساعت ۹ صبح ۲۱ دی ماه سال ۱۳۶۵ کنار دژآب گرفتگی شلمچه بودیم و پشت دژ، مملو از رزمندگان اسلام بود.

وی گفت؛ در یک لحظه صدای بلند هواپیماهای جنگی به کوش رسید و حتی فرصتی نبود که ببینیم هواپیما از کدام سمت به طرف می آید و صدای شیرجه هواپیماهای عراقی هرلحظه بیشتر می شد و رزمندگان هر کجا بودند سریع سنگر گرفتند و صدای چند انفجار شدید شنیده شد و دودسفید و بوی سیر فضای منطقه فراگرفت.

رزمنده دفاع مقدس در ادامه افزود؛ بر اثر اصابت ترکش راکت تعدادی از رزمندگان شهید و مجروح شدند و درهمین لحظه رزمندگان گردان حضرت رسول( ص) لشکر امام حسین(ع) به منطقه رسیدن و برای رفتن به اسکله  و اعزام به خط آماده بودند در حالی که  فرماندهان این گردان هیچ اطلاعی از بمباران شیمیایی وآلوده بودن منطقه نداشتند.

سلیمانی از حضور رزمندگان این گردان گفت و افزود: رزمندگان گردان حضرت رسول (ص) که بیشترشان از بچه‌های درچه بودند دچار عارضه مسمومیت شیمیایی قرار گرفتند وبه ارژانس بهداری منتقل شدند و حسن صمدی فرمانده یکی گروهانهای گردان حضرت رسول( ص) لشکر امام حسین (ع) بود که دچارمسمومیت شیمیایی دشمن قرارگرفت و تحت درمان بود و  در ادامه عملیات کربلای ۵ براثر اصابت ترکش خمپاره دچار اسیب قطع نخاع شد.

سردار حسن صمدی، فرمانده یکی از گروهانهای گردان حضرت رسول( ص) لشکر امام حسین در سالهای دفاع مقدس بود که شهید  از سال ۱۳۶۵ بامجروحیت ریه ها وقطع نخاع وتحمل درد ورنج ناشی از مجروحیت همراه بود و  در تاریخ  بیستم آبان ماه ۱۳۹۶ درایام مصادف با اربعین حسینی به آرزویش که همان شهادت بود رسید و برای همیشه بدن خسته از مجروحیتش آرام گرفت.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی