کد خبر : 35982

تاریخ انتشار : ۴:۲۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۷ چاپ این مطلب

کارشناس امور سیاسی و بین الملل

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی۸۰ درصد از مشکلات کشور را برطرف می کند/ امید بستن به اروپا اقدام اشتباهی است

سفیر سابق ایران در استرالیا گفت: اگر اقتصاد مقاومتی توسط مسئولین عمل شود ۸۰ درصد از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: محمد حسن قدیری ابیانه ای کارشناس امور سیاسی در مورد برجا م به خبرنگار درچه نیوز گفت: یکی از تفاوت در دیدگاه ها که منجر به برجام یا نقض برجام شده این است این مساله است که برخی افراد معتقد بودند اگر ما سر میز مذاکره با آمریکا به تعامل برسیم و تحریم ها برداشته شود مشکلات ما حل خواهد شد.
قدیری ابیانه در مورد دیدگاه گروه مقابل افزود: طرف مقابل با شناختی که از آمریکا داشتند می گفتند که هر چند تحریم ها باید برداشته شود اما آمریکا به دنبال فریب کاری است و اگر وعده ای هم بدهد به آن عمل نخواهد کرد.
سفیر سابق ایران در استرالیا ادامه داد: در برجام امتیازات زیادی دادیم و امتیازات کمی روی کاغذ گرفتیم که ان موارد کم در دوره اوباما و ترامپ هم جرا نشد و بعدی ها هم تلاش می کنند اجرا نکنند.
وی تصریح کرد:هرچقدرما قوی تر باشیم آمریکایی ها جرأت و جسارت تهدید کردن ایران را پیدا نمی کنند و خواست ایران زندگی مسالمت آمیز با کشورهای دیگر است اما برخی از کشورها تلاش می کنند که این اتفاق نیفتد.
کارشناس امور سیاسی و بین الملل در پاسخ به سوال خبرنگار درچه نیوز در مورد این که آیا بعضی ازمسئولین ما واقعا به این نتیجه رسیده اند که برجام جواب نخواهد داد گفت: بنده فکر می کنم مثلا رئیس جمهور در زمان اجرای برجام می گوید از امروز همه تحریم ها لغو می شود باور داشته که لغو می شود و چون لغو نشده متوجه شد که فریب خورده است، بنابراین به اینجا رسیدند که آمریکا به وعده اش عمل نکرده است.
وی با تاکید بر اینکه حتی اروپا هم به وعده اش عمل نکرد افزود: اما ظاهرا بعضی ها هنوز امیدوار هستند که اروپا به کمک بیاید و ان ها عمل کنند و من فکر می کنم این فکر هم غلط است و امید بستن به اروپا هم کار بی جایی است.
محمد حسن قدیری ابیانه ای در ادامه گفت: ما باید متکی به خودمان باشیم البته دیپلماسی را دنبال کنیم و تلاش کنیم تحریم ها برطرف شود ، اما مدیریت باید بر اساس مسائل داخلی برنامه ریزی شود و مسائل داخلی تقویت شود.
کارشناس امور سیاسی و بین الملل در مورد اهمیت توجه و اجرای اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی توسط مسئولین عمل شود  ۸۰  درصد از مشکلات کشور برطرف خواهد شد و در حقیقت هرچه ما بی نیازتر از غرب باشیم گرفتن امتیاز هم برای ما بیشتر می شویم و هر چه نیازمان به کشور های خارجی بیشتر باشد ناچار می شویم امتیازات بیشتری بدهیم.
انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی