کد خبر : 35860

تاریخ انتشار : ۷:۳۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۹ چاپ این مطلب

یادداشت:

فتنه گران عاشورا

مردم بابصیرت، خواستار مجازات فتنه گران شدند و با سردادن شعارهایی چون: «این فتنه گران، حرمت ارباب شکستند؛ علمدار کجایی؟ علمدار کجایی؟» مخالفت خود را از سران فتنه و اربابان خارجیشان بیان کردند.

درچه نیوز- زهراسادات امیری/ امروز، روز عاشورای حسینی، یادآور حرمت شکنی عاشورا توسط فتنه گرانی است که ابتدا بر طبل تقلب بر انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ کوبیدند و هنوز رأی گیری تمام نشده؛ میرحسین موسوی را پیروز انتخابات معرفی کردند.
میرحسین موسوی، کروبی و خاتمی مهره هایی در ایران بودند که همسو با بیگانگان در خارج، فتنه به پا کردند به حدی که خواستند کشور را تا مرز سقوط پیش برند. آنان که ابتدا و پیش از انتخابات ریاست جمهوری، خود را تابع قانون معرفی میکردند؛ پس از برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه، نتوانستند به رأی مردم احترام بگذارند و شیرینی حضور حداکثری مردم را در انتخابات به تلخی تبدیل کردند. به اموال عمومی آسیب رساندند. اتوبوس های واحد و سطل های زباله را آتش زدند.
به اینها اکتفا نکرده و خانم های چادری و آقایان ریش دار را مجروح و شهید کردند. عده ای را به جرم همراه داشتن عکس رهبری کتک زدند. مساجد را آتش زدند و هر روز با بیانیه جدیدی از جانب فتنه گران، اردوکشی خیابانی راه انداختند.
این افراد، با جنبش سبز خود، صدمات زیادی به کشور وارد کردند که رهبر انقلاب رفتار آنان را خلاف قانون و نانجیبانه خواندند و گفتند: «اگر به نتیجه انتخابات اعتراض دارید؛ از راه قانونی اعتراض خود را بیان کنید نه به وسیله اردوکشی خیابانی.» اما فتنه گران، نه تنها به سخنان ولی امر مسلمین گوش ندادند؛ بلکه جسارت را بالاتر برده و در روز عاشورای حسینی، هتک حرمت کردند.
وقتی روز عاشورا، همه مردم، عزادار سالار شهیدان بودند؛ فتنه گران و حامیانشان در خیابان، شروع به جشن و پایکوبی کردند؛ حرمت عاشورا را شکستند و به کف و سوت زدن مشغول شدند.
مسلماً مردم مؤمن ایران اسلامی نتوانستند این هتک حرمت را تحمل کنند. تا اینجا شاید عده ای همچنان مسأله را صرفاً اعتراض به نتیجه انتخابات، قلمداد میکردند؛ اما بی حرمتی به امام حسین (ع) را دیگر، هیچکس نمیتوانست بپذیرد. حسین (ع) که با شهادتش راه صحیح برخورد با دشمن را به همه آزادمردان جهان نشان داده است و به فرموده امام خمینی (ره): «زنده نگهداشتن عاشورا، یک مسأله بسیار مهم عبادی_ سیاسی است.» یا «هرچه داریم از محرم و صفر است.»
این بار، ملت انقلابی، ولایی و حسینی دیگر نتوانستند سکوت کنند و همه یکصدا، خواستار اعدام سران فتنه شدند. همان فتنه گرانی که حرمت هیچ کس و هیچ چیز را نگه نداشتند و خواستند به هر وسیله و هرج و مرجی شده؛ حرف باطل خود را اثبات کنند. اما مردم بابصیرت، مقابل آنان ایستادند و خواستار مجازات فتنه گران شدند و با سردادن شعارهایی چون: «این فتنه گران، حرمت ارباب شکستند؛ علمدار کجایی؟ علمدار کجایی؟» مخالفت خود را از سران فتنه و اربابان خارجیشان بیان کردند.
ولی امروز، با گذشت فقط ۸ سال از حرمت شکنی عاشورا توسط فتنه گران، که به فرموده رهبر انقلاب، حالا حالاها اثرات این فتنه از بین رفتنی نیست؛ حامیان فریب خورده آنان، خواستار بازگشت سران فتنه به جامعه هستند. سران فتنه ای که هنوز حاضر نیستند به کارهای خلافی که کردند و ضربه هایی که به نظام و ملت ایران وارد کردند؛ اعتراف کنند و از رهبر انقلاب و مردم عذرخواهی کنند. اما زهی خیال باطل که ملت از رهبری جدا شود و یا بخواهد در برابر فتنه گران کوتاه بیاید؛ چون کسانی که حرمت حسین (ع) و روز عاشورا را نگه نداشتند؛ هیچ جای بازگشتی برای خود نگذاشته اند؛ مگر آنکه توبه کنند و حلالیت بطلبند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی