کد خبر : 35802

تاریخ انتشار : ۹:۲۹ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱ چاپ این مطلب

عضو هیئت امناء حسینیه درچه در کربلا خبر داد:

در ایام اربعین، حسینیه درچه در شهر کربلا پذیرای میهمانان و زائران حسینی است

نصرگفت: زمین حسینیه درچه واقع در شهر کربلا ، سال ۸۶ حدود ۶۰۰ میلیون تومان خریداری شد و ۵۵۰ متر سقف بعلاوه حمام ، تاسیسات ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و دفتر وجود دارد که تا کنون حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: عضو هیئت امناء حسینیه درچه در کربلا در گفتگو با درچه نیوز از تشکیل کمیته فرهنگی و اسکان زوار در اربعین حسینی خبر داد.

باقر نصر گفت: در اربعین سال گذشته از ۱۵ هزار نفر زائرین حسینی طی ۹ روز ، در دو وعده شام و نهار پذیرایی شدند.

نصر در ادامه افزود: در شب اربعین حسینی سال گذشته چهار هزار نفر ورود و خروج به حسینیه  و همچنین شب اربعین هفتصد نفر اسکان در حسینیه درچه  در کربلا ثبت شده است.

وی از تشکیل ستاد اربعین حسینیه درچه در کربلا خبر داد و خاطر نشان کرد: جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده است و در سال جاری خادمی و پذیرای تعداد بیشتری از  زوار امام حسین علیه السلام خواهیم بود  و برنامه ریزی های لازم انجام شده است و در صورت تامین امکانات از قبیل چادر و موکب امیدواریم امسال بتوانیم  امکان اسکان خواهران در حسینیه را نیز فراهم کنیم  و در صورت تهیه این امکانات اطلاع رسانی لازم از طریق کانال تلگرامی و سایت فعال و پرطرفدار درچه نیوز انجام خواهد شد.

عضو هیئت امناء حسینیه درچه در کربلا در مورد روند خرید و ساخت حسینیه به خبرنگار درچه نیوز گفت: زمین حسینیه درچه در کربلا، سال ۸۶  حدود ۶۰۰ میلیون تومان خریداری شد و از سال ۹۲ تا اکنون ساخت سوله ۴۰۰ متری ، بالکن ۱۵۰  متری و تاسیسات جهت پذیرایی برپا شده است که ۵۵۰ متر سقف  بعلاوه حمام ، تاسیسات ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و دفتر  است که  حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

 

 

نصر از تهیه نقشه هشت هزار متری و ساخت ساختمان حسینیه با یازده طبقه  در کربلا خبر داد و افزود: این ساختمان در ۱۰ طبقه و زیر زمین جمعا  یازده طبقه ساخته خواهد شد که  هشت هزار متر ساختi خواهد شدکه اگر ساخت ساختمان در عراق هر متر دو میلیون هزینه داشته باشد حدود شانزده میلیارد تومان نیاز است  تا ساختمان اصلی حسینیه  تکمیل و به بهره برداری برسد.

باقر نصر از تکمیل نقشه و دریافت مجوزهای قانونی در عراق خبر داد و گفت در حال حاضر اگر ۵۰۰ میلیون تومان نقد تهیه شود احداث ساختمان شروع خواهد شد و امیدواریم با کمک های مردمی در مرحله اول شروع طرح ساخت و ساز حسینیه زیر زمین ۴۰۰ متری را شروع کنیم تا در ادامه طبقات بعدی احداث شود.

وی در مورد برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده در سال جاری خاطر نشان کرد: تدارکات کارهای فرهنگی در حال شکل گیری است که زائران در زمان حضور در حسینیه نهایت استفاده و بهره کافی معنوی را داشته باشند.

 

 

عضو هیئت امناء حسینیه درچه در کربلا از برنامه های سال جاری حسینیه را  پذیرایی نهار و شام در حسینیه درچه در کربلا از هفت روز قبل از اربعین و دو روز بعد از اربعین خبر داد و گفت: امکان اسکان در محل حسینیه تمام دوازده  ماه سال مهیا است و امادگی اسکان زوار وجود دارد.

نصر افزود: حسینیه درچه در کربلا جایگاه ویژه ای دارد و یک شهر ۴۵ هزار نفری با همت امام جمعه شهر درچه که  همیشه در ساخت و ساز از همه ما پیش قدم بودند یک پایگاه جهت زوار حسینی برپا نموده اند که بقیه شهرها و حتی استان ها هم هنوز نتوانسته اند چنین امکانی را فراهم نمایند و امیدواریم خیرین و اصناف با کمک به ساخت این حسینیه امکان اسایش همشهریان و زوار در کربلا را فراهم نمایند.

وی در پایان از مردم درخواست کرد تا هرگونه انتقاد و پیشنهاد در این خصوص را به دفتر حسینیه واقع در مجتمع عدل جنب بانک ملی درچه  اعلام نمایند تا مورد بررسی و اقدام قرار گیرد و زائر سرایی که در شان زوار امام حسین علیه السلام  باشد ساخته شود.

حسینیه درچه در کربلا به ادرس پشت خیمه گاه، خیابان قزوینی (شهید صدر) ، مقابل فندق قصر السلام، انتهای بن بست اماده اسکان و پذیرایی از میهمانان است.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی