کد خبر : 35250

تاریخ انتشار : ۲:۳۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱ چاپ این مطلب

نقد و نظر;

جلوگیری از افزایش مُتکدیان در شهر دُرچه چشم انتظار اقدام مسئولان

شهروندان تا چه موقع باید شاهد چنین صحنه هایی باشند که پول همشهریان خوب و خیرخواه به جای کمک به افراد نیازمند نصیب این باند های حرفه ای شود.

درچه نیوز _ مهتاب پناهی/ نزدیک سه راه نیروگاه ورودی شهر درچه که نزدیک می شویم ترافیک نسبتا سنگین حاصل سرریز شدن انبوه ماشین ها برای گذر از شهر درچه و وصل شدن به شهرستان های مجاور به چشم می خورد که متاسفانه با گذشت چندین سال مشکل کمربندی شهر که اتصال شریان راه عبور و مرور اصلی استان و شهرستان را به عهده دارد حل نشده است.
بالآخره به چراغ قرمز ورودی شهر می رسم‌‌، مردی میانسال با ذغال و گردونه اسپند به دست، در میان ماشین ها می چرخد و گاه و بی گاه یکی از سرنشینان اتومبیل های عبوری اسکناسی را به فرد می دهند؛ در طرف دیگر هم دو دختر تقریبا خردسال دسته ای گل در دست بین ماشین ها می چرخند و گل می فروشند.
چراغ سبز می شود و ماشین ها حرکت می کنند.
دختران خردسال خنده کنان به کنار خیابان می دوند ولی مرد اسپند به دست بی محابا هنوز بین ماشین های در حال حرکت می چرخد.
این صحنه ناخوشایند ورودی شهر درچه است و در داخل شهر نیز وضع بدتر است چرا که این صحنه ها به داخل خود شهر و چهارراه اصلی شهر کشیده شده است.

همان صحنه ها با افراد متفاوت و شاید بتوان گفت زمینه کاری متفاوت تر دیده می شود.
چهره این متکدیان آشنا نیست, همه این افراد بدون استثنا دست چپ خود را با باند طبی بسته اند و مشخص است که غریبه هستند و کار و حرفه شان تکدی گری است.

مشخص نیست بالا دست مسائل چه افرادی  هستند و این ظاهر قضیه است و پشت این قضایا چه اتفاقی می افتد فکر را مشغول میکند.

سوال اینجاست که تا چه موقع باید شهروندان شاهد چنین صحنه هایی باشند تا پول همشهریان خوب و خیرخواه به جای کمک به افراد نیازمند نصیب این باند های حرفه ای گردد.

از دست مردم عادی شهر کاری ساخته نیست این صدای اعتراض تمام افرادی هست که‌ هرروز این مسیر را طی می کنند و متتظر هستند شاید مسئولان این صدا را بشنود شاید پاسخی شنیده شود.
آیا مسئولان شهر شاهد نمونه کشور این صحنه ها را نمی بینند یا مسیر رفت و آمدشان متفاوت است؟
امیدواریم دست اندر کاران شهر هرچه سریعتر نسبت به پیگیری این معضل شهر که همان تکدی گری افراد مهاجر به شهر است اهتمام جدی نمایند  با رفع و رسیدگی به این مشکل اجتماعی که  باعث سلب آسایش در رفت و آمد مردم هستند توجه ویژه ای نمایند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی