کد خبر : 34766

تاریخ انتشار : ۱:۵۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ چاپ این مطلب

مراسم هفتمین روز آسمانی شدن شهید جواد محمدی؛

حجت الاسلام بی آزار تهرانی: یاد شهدا و احیای یادمان شهدا کمتر از شهادت نیست

حجت الاسلام بی آزار تهرانی گفت: رهبر انقلاب فرمودند، یاد شهدا، احیای یادمان شهدا و این یادواره ها کمتر از شهادت نیست و به دلیل آن است که در این یادمان ها، یک عهد عملی با شهدا بسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: مراسم هفتمین روز آسمانی شدن مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها شهید جواد محمدی شامگاه چهارشنبه، در بوستان شهدای گمنام شهر درچه خمینی شهر، برگزار شد.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی در این مراسم با تبیین ارزش های شهید و شهادت گفت: بعد از شهادت مقامی وجود ندارد و بالاترین مقام شهادت است.

وی تصریح کرد: چندین سال است با خانواده این شهید در ارتباط هستم و سجایای اخلاقی و رفتاری شهید را از نزدیک مشاهده کرده ام.

وی در توصیف شهید جواد محمدی از زبان فرماندهانش گفت: شجاعت در اوج حرکت و مشی رفتاری او بود و اقتدار و اخلاص کارهای زمین مانده را انجام می داد بدون آنکه کار انجام شده را به نام خود ثبت کند.

دیگر شاخصه های معرفی شده توسط سخنران این مراسم خنده رو بودن شهید جواد محمدی بود ولی به هیچ عنوان به کسی باج نمی داد و همه او را به عنوان یک جوان رشید با صلابت می شناختند ولی در عین حال خم می شد و دست پدر و مادرش را با افتخار می بوسید و ارتباط عقیدتی بسیار بالایی با پدر و مادر خود داشت. داشت.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی ادامه داد: خداوند می فرماید هر کسی به سمت رضایت خانواده شهدا گام بردارد موجب رضایت من را فراهم نموده است.

خطیب مراسم بزرگداشت هفتمین شب شهادت شهید مدافع حرم جواد محمدی خاطر نشان کرد: این گونه تجمع ها  تجدید پیمان ما با شهدا است و در مرحله دوم تسلی خاطر یافتن خانواده شهید که اگر دل خانواده شهدا آرام شود ما به خداوند نزدیک تر خواهیم شد.

بی آزار تهرانی در توصیف مقام شهید و شهادت هم اظهار کرد: شهدا در مقام خود که هیچ عقلی قادر به ادراک آن نیست و تقرب به خداوند است طلب بشارت افزون می کنند به این معنا که  شادی مضاعف دارند و به قول حضرت امام در قه قهه مستانه لبخند مضاعفی دارند.

به گفته وی، این زمانی است که  شهید عده ای را مشاهده کند که در پشت سرشان در مسیر اهداف و آرمان هایشان حرکت می کنند و راه رسیدن دعای خیر شهدا به ما، در مسیر اهداف شهدا قرار گرفتن است.

وی افزود: مقام معظم رهبری اعلام  فرمودند که یاد شهدا، احیای یادمان شهدا و این یادواره ها کمتر از شهادت نیست و این به دلیل آن است که در این مکان ها یک عهد عملی با شهدا بسته می شود و آنچه دل خانواده شهدا را آرام می کند در خط شهدا بودن است.

 

 

حجت الاسلام بی آزار تهرانی، تصریح کرد: اصل بسیار مهم که یکی از مشترکات وصیت نامه همه شهداست  و در وصیت شهید بسیار بارز و مشهود است حفظ حجاب اسلامی است و متاسفانه بعضی با لبیک گویی به نظام لیبرال سرمایه داری و سکولاریسم و عاجز شدن در هجمه فرهنگی زانوی عجز زمین زده اند و بحث بی حیایی، بی حجابی و بی عفتی را به اسم حقوق شهروندی مدون می کنند.

این خطیب و سخنران ادامه داد: شهید در وصیت خود عنوان کرد که  اگر قرار باشد یک روزی من به شهادت برسم از کسانی که بی حجاب بودند و ترویج بی حجابی کردند نمی گذرم و این نشان از شناخت شهید از هدف اصلی دشمن است، این نشان از نگاه او در جهاد کبیر است و نشان از شناخت شهید از حربه ها و دست آویز های دشمن برای ضربه زدن به تشییع، خانواده ،جامعه و جوانان است.

خطیب مراسم در مورد تذکرهای رهبر انقلاب در خصوص فرهنگ به مسئولان هم افزود: متاسفانه  کارگزاران فرهنگی ما دهه هاست کار را معطل گذاشته اند که مقام معظم رهبری با تذکر تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی، مشخص کردند در زمینه فرهنگ ولنگاری داریم.

وی تاکید کرد: یک بُعد جهاد اصغر است و یک بعد دیگر جهاد اکبر و ساخته شدن دل است و شهادت اتفاقی نیست و هرکسی در صحنه نبرد از تعلق های شخص جدا شد شهادت نصیبش شود و جلوه های اخلاقی مقدمه دل کندن شهداست.

حجت الاسلام بی آزار تهرانی با اشاره به سخن حضرت علی علیه السلام افزود: تعبیر حضرت امیرالمومنین خطاب به کوفیان این است که ” حماقت است کسی در درون وطن خود با دشمن مبارزه کند و اندیشه دقیق آن است که در بیرون مرزها دشمنان را نگه دارید”.

وی اظهار کرد: در زمانه ما هم اگر این جوانها نبودند، باید در محله های تهران با جریان های تکفیری مبارزه می کردیم اما شاهدیم این امنیت را جوانان و شهدا برای ما به ارمغان آورده اند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی