کد خبر : 34726

تاریخ انتشار : ۴:۰۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ چاپ این مطلب

عبور وسایل نقلیه سنگین در شهر دُرچه باز هم حادثه آفرید

آیا ثبت جریمه توسط نیروهای انتظامی راهی برای عدم ورود وسایل نقلیه سنگین به شهر است و جریمه کردن وسایل نقلیه از مشکلات مردم و شهروندان شهر دُرچه کم نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: عبور وسایل نقلیه در شهر درچه باز هم حادثه آفرید.

در این حادثه یک دستگاه سواری تیبا در برخورد با یک دستگاه  وسیله نقلیه سنگین منجر به زخمی شدن یک نفر شد.

شهر درچه درمجاورت محدوه قانونی شهر اصفهان و ۱۲ کیلومتری مرکز این شهر  قرار گرفته است و به دلیل نبود کمربندی در این منطقه،  خیابان آیت الله درچه ای  شاهراه  عبور  و مرور و سایل نقلیه سبک و سنگین جهت عبور به شهر های اطراف و باعث مشکلات زیاد ترافیکی برای شهروندان شده است.

در سال‌های گذشته در ابتدای محدوده درچه یعنی در برابر گلستان شهدای اسلام آباد کیوسک راهنمایی و رانندگی قرار داشت و مامور مانع ورود کامیون به سطح شهر می‌شد، اما چند سالی است که این کیوسک برداشته شده است.

متاسفانه کامیون‌ها از طریق سه راهی درچه و آتشگاه به صورت غیر قانونی وارد شهر می‌شوند، و در آن نقطه نیز مامور راهنمایی و رانندگی نیست و وقتی کامیون وارد شهر می‌شود فقط پلیس راهور توان جریمه کردن آنها را دارد.

سال گذشته رئیس شورای شهر درچه از تشکیل کارگروه ویژه ترافیک با همکاری شهرداری، شورای شهر و پلیس راهور در راستای کاهش تصادفات مرگبار کامیون‌ها در این شهر خبر داد و گفت: باید پلیس راهور در مبادی ورودی شهر درچه در راستای جلوگیری از ورود وسایل نقلیه سنگین مستقر شود.

نکته قابل توجه این است که  پس از سال ها پیگیری مسئولان، چرا باید کمربندی شهر درچه تکمیل نشده باشد و هزینه های سنگین رفت و آمد تامین و مرمت جاده از نظر مالی و خطرات جانی را مردم شهر درچه پرداخت نمایند.

آیا ثبت جریمه توسط نیروهای انتظامی راهی برای عدم ورود وسایل نقلیه سنگین به شهر است که در موارد متعدد مشاهده شده است که  همین وسایل نقلیه با گذشتن از چراغ قرمز هم به این قوانین اعتنایی نمی کنند و جریمه کردن وسایل نقلیه  از مشکلات مردم و شهروندان شهر درچه کم نمی کند.

لازم است  مسئولان مربوطه نسبت به مستقر کردن کییوسک در ابتدای ورودی شهر اقدام  نمایند و از  ورود وسایل نقلیه سنگین به شهر بصورت جدی جلوگیری شود تا شاهد چنین اتفاقاتی که باعث خطرات جانی  شهروندان در شهر نباشیم.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی