کد خبر : 34668

تاریخ انتشار : ۹:۳۶ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ چاپ این مطلب

یادداشت/ آتش به اختیارید!

در راهپیمایی روز قدس با دردست داشتن پلاکارد و بنر و سردادن شعار علیه سند خیانت بار ۲۰۳۰ مخالفت خود را با اجرایی شدن سند، بیان کنیم ودر پایان مسیر راهپیمایی سراسر کشور، طومارهایی در مخالفت با سند مذکور امضاء شود.

درچه نیوز– زهراسادات امیری/ طبق معمول هر سال، امسال نیز دانشجویان در ماه مبارک رمضان با رهبر انقلاب، دیداری صمیمانه داشتند.

در این مراسم که روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه سال جاری برگزارشد؛ تعدادی از دانشجویان به بیان دیدگاه¬ها و دغدغه¬های خود پرداختند و پس از آن، مقام معظم رهبری سخنرانی کردند.
ایشان در قسمتی از سخنان خود گفتند: «در جنگ هم اگر اخلال در قرارگاه مرکزی پیش بیاید؛ نیروها آتش به اختیار می‌شوند. وقتی این‌جوری دستگاه‌های مرکزی اختلال دارند، آن‌وقت اینجا شما آتش به‌اختیارید.» این فرمان، دربرگیرنده مطالب مهمی است.

از جمله همان طور که مقام معظم رهبری در توضیح این صحبت فرمود: «اینکه در وضعیتی که ما این‌همه مسائل مهم فرهنگی در کشور داریم، حالا فرض کنیم فلان آهنگ قبل از افطار پخش بشود یا نشود، این می‌شود مسئله اصلی، نامه‌نگاری می‌کنند. پیداست که این دستگاه، اختلال پیدا کرده، مسئله اصلی را از فرعی تشخیص نمی‌دهند.»
در حالی که چهارشنبه، روز حادثه ترور در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) بود؛ مقام معظم رهبری آن را ترقه بازی نامیدند؛ ولی بازهم مخالفت خود را با سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو اعلام کردند.

از اعتراض مجدد ایشان به این سند، اهمیت موضوع مشخص می شود. موضوعی که استقلال آموزشی ما را نشانه گرفته است و مواد آن از غرب، تزریق می شود. به واقع، علت این همه اصرار رییس دولت، برای اجرایی شدن این سند چیست؟ چرا وقتی در ایران اسلامی خودمان، الگوهای فرهنگی و مذهبی و آموزشی داریم؛ باید از غرب، نحوه آموزش کتاب های درسی فرزندانمان دیکته شود؟
به نظر می رسد در شرایط فعلی جامعه و اهمیت موضوع سند ۲۰۳۰، مناسب است در جهت اجرای فرمان “آتش به اختیاربودن” همه ما جوانان، در برابر اجرایی شدن سند ذلت ایران که طبق فرمایش مقام معظم رهبری استقلال کشور را زیر سؤال می بَرد؛ بایستیم و از هویت ملی، مذهبی و فرهنگی خود دفاع کنیم.

شاید حداقل کاری که می توان انجام داد؛ این باشد که همه در راهپیمایی روز قدس با دردست داشتن پلاکارد و بنر و سردادن شعار علیه سند خیانت بار ۲۰۳۰ مخالفت خود را با اجرایی شدن سند، بیان کنیم و در زمانی که دستگاه مرکزی دولت، در این مورد دچار اختلال شده است و پافشاری بر اجرای آن دارد؛ در پایان مسیر راهپیمایی سراسر کشور، طومارهایی در مخالفت با سند مذکور امضاء شود تا آنان که خواب و در غفلت هستند بیدار شوند و مسئولینی که اعتراض به این سند خیانت بار را کار چند طلبه ساده می دانند؛ متوجه شوند همه ملت سرافراز ایران با سلب استقلال خود، مخالف هستند و ملت اجازه نخواهد داد با این همه سابقه تمدن و فرهنگ و مذهب که داریم؛ کسی به خودش اجازه دهد خارج از کشور برای آموزش و پرورش فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی تصمیم بگیرد.

آخرین مطالب مرتبط

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی