کد خبر : 34523

تاریخ انتشار : ۸:۴۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ چاپ این مطلب

در مراسم بزرگداشت سالگرد امام (ره) در شهر درچه عنوان شد

امام خمینی چشم فتنه منافقین را کور کردند/ عطوفت و غضب امام برخاسته از تفکر الهی بود

حجت الاسلام حسناتی گفت: حق شرف ، عزت، آزادی و استقلال به واسطه انقلاب و رهبری امام بدست آمده و حقی بر گردن ما است و باید آنرا پاس بداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: مراسم بزرگداشت شب سالگرد ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهدای ۱۵ خرداد با سخنرانی امام جمعه شهر نجف آباد در مسجد جامع شهر درچه برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی در این مراسم گفت:  از آنجا که ولایت فقیه شعبه ای از ولایت اهل البیت (ع) و پیامبر عظیم الشأن (ص) اسلام است، برگزاری مراسم گرامیداشت امام خمینی (ره) یادآور دین، رسالت و امامت است.

وی گفت: حق شرف ، عزت، آزادی و استقلال به واسطه انقلاب و رهبری امام بدست آمده و حقی بر گردن ما است و باید آنرا پاس بداریم.

امام جمعه نجف آباد افزود: حجاب معاصرت با امام (ره) باعث شده ما ایشان را نشناسیم و آزادی خواهان سراسر دنیا از لبنان تا بحرین بیشتر از ما قدر ایشان را می دانند و توحید در همه وجود امام خمینی ساری و جاری بود.

حجت الاسلام حسناتی با اشاره به این موضوع که امام خمینی کلمه لا اله الا الله را با قدرت اجرا کرد گفت: نفی غیر خدا در این جمله مصداق بارز ایشان بود و  در کتابی شخصیت امام (ره) را از دو وجه  مهر و قهر  عنوان کرده است، مهربانی برای خدا و دینش و غضب برای هر آنچه شیطانی و غیر خدایی است.

سخنران سالگرد مراسم شب رحلت  امام خمینی (ره) در شهر شاهد کشور گفت: عطوفت امام (ره) به خانواده، کودکان و اطرافیانش زیاد بود و حتی حاضر به آزار حشره ای هم نبود.

وی در ادامه بیان کرد: امام با آن رفعتی که بیان شد، بعضی ها به امام (ره) خرده گرفتند که چرا منافقین را اعدام کردید؟ چرا جنگ را ادامه دادید؟ و چرا برای این انقلاب اینقدر خون ها ریخته شد؟ و چه کسی پاسخگو است؟

خطیب مراسم  بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) در شهر درچه در پاسخ به این شبهه ها گفت: امام فرمود هرکس بگوید دین از سیاست جداست او نه دین را شناخته است و نه سیاست را شناخته است و این به آن معنا است که از قرآن ، عترت و ائمه شناختی ندارد.

امام جمعه نجف آباد گفت: دین را باید شناخت و همین دین در یک جایی هم  قهر و غضب وجود دارد و ندای فریاد سر داده است و در جایی دیگر مهر و محبت دارد و  خداوند سبحان اینگونه است .

وی تصریح کرد: بندگان خالص و اولیائش هم اینگونه اند و مهم این است که بدانیم کجا، چه موقع و چگونه از قهر و غضب و چه زمانی از مهر و عطوفت و مهربانی استفاده شود و  امیر مومنان علی (ع) در جنگ نهروان دستور قتل ۴۰۰۰ نفر از خوارج را صادر کرد  ولی در جنگ جمل وقتی پیروز شد همه را آزاد کرد و کسی کشته نشد و دلیل آن این بود که نهروان چشمه فتنه خیانت بودند و افراد توطعه می کردند و حتی اگر یک نفر هم زنده می ماند و سد راه قرآن اسلام راستین و بشریت می شد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی در مورد اجرای رفعت در دین داری اسلامی خاطر نشان کرد:  امام راحل  تا آخرین درجه در مقابل منافقین کوتاه آمد و آنها را نصیحت کرد ولی بعدا فرمودند من اگر حتی یک درصد احتمال می دادم اینها برگردند به اینها مهلت می دادم ولی یک عده ای از آنها همچنان بر سر مواضعشان بودند  و امام (ره) حکم خدا را جاری کرد چون ولی فقه حاکم مسلمین دشمن را از سر مردم برداشته بود.

وی در پایان گفت: منافقین اسلحه بر روی مردم کشیده بودند و به هیچ کس رحم نمی کردند و  حزب جمهوری اسلامی و هفتاد و دو عزیز این ملت را به شهادت رساندند و اگر امام (ره) دستور اعدام این افراد را داد بخاطر این بود که امام دلسوز مردم بود و آنها مانند  نهروانیان بودند و امام (ره) چشم فتنه را کور کردند و  رحمت خدا و اولیاء خدا بر غضبشان مقدم است ولی تکلیف است که باید این ستمگران که سد راه مظلومین هستند را باید کنار زد تا مظلومین به عزت وشرف برسند.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی