کد خبر : 34493

تاریخ انتشار : ۱۰:۱۷ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ چاپ این مطلب

نماینده شهرستان خمینی شهر در مجلس دهم؛

با وجود سند تحول آموزش و پرورش اجرای سند ۲۰۳۰ توجیهی ندارد

ابطحی می گوید: زمانی که دانش آشتیانی برای رأی اعتماد به مجلس آمد در یکی از بندهای برنامه ها خود پیگیری سند ۲۰۳۰ را عنوان کرد که تا آن لحظه ما از اجرا شدن این سند خبر نداشتیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: نماینده مردم شهرستان خمینی شهر، در مورد جزئیات سند ۲۰۳۰ موارد مهمی را عنوان کرد.

سید محمد جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز گفت: این سند در واقع سند ۲۰۱۵ است و به دلیل عدم توافق به سند ۲۰۳۰ عنوان و پیاده سازی می شود.

ابطحی در ادامه افزود: در واقع این سند یکسان سازی و استاندار سازی نهاد تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش در کشورهای مختلف است که  عضو یونسکو هستند و ایران هم یکی ار اعضاء است.

نماینده مجلس دهم ادامه داد: این سند بیانیه ای متحد الشکل است  که از زاویه دید اعلامیه حقوق بشر و کنوانسیون های وین و  ژنو نوشته شده است و در آن بحث خشونت زدایی و بکار گرفتن مذهب و یا تحمیل مذهب در رفتارها تدوین شده است.

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس  شورای اسلامی ،گفت: آذر ماه سال ۹۵ درکمیسیون تحقیقات مسئول یونسکو در ایران دکتر نصیری در کمیسیون حاضر شد و در مورد این سند توضیحاتی خواسته شد و وی عنوان کرد که  این سند را بومی سازی کرده ایم و اقدام عملیاتی در این خصوص برنامه ریزی و تنظیم شده است و مواردی که مخالف با آموزه های دینی ما است حذف و  کنار گذاشته شده است.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: در کمسیون آموزش و تحقیقات این مورد مطرح شد که اگر سند تحول در آموزش و پرورش را پیش رو داریم، چه نیازی به سند ۲۰۳۰ است و اگر تغییرات و اصلاحات صورت گرفته است همین تغییرات بر روی سند تحول کار شود و اگر این سندی متفاوت است باید مجلس و شورای عالی فرهنگی در جریان این سند باشند و به آنها اعلام شود.

ابطحی عنوان کرد: در این جلسه مطرح شد که شرط هایی که  در این سند گنجانده شده است مورد پذیرش ما نیست و آیا این مسایل فرهنگی غربی گنجانده شده در این سند برای تشخیص مغایرت به عهده ما است یا یونسکو ، که در نهایت در کمسیون به این نتیجه رسیدیم که این سند اجرایی نشود.

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: زمانی که  دانش آشتیانی برای رأی اعتماد به مجلس آمد در یکی از بندهای برنامه ها خود پیگیری سند ۲۰۳۰ را عنوان کرد که تا آن لحظه  ما خبر از اجرا شدن این سند نداشتیم و در آن زمان بحث هایی که  پر رنگ تر شد بحث فتنه بود و معتقدم از این بحث غفلت شد و با بیانات مقام معظم رهبری تکلیف بر مجلس، دولت و شورای انقلاب فرهنگی روشن شد.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس افزود: متاسفانه رییس جمهور در صحبتهایشان عنوان کرد که از هرچه بگذرم از سند ۲۰۳۰ نمی گذرم و این یک نوع دهن کجی به نظام اسلامی است.

انتهای پیام/

آخرین مطالب مرتبط

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی