کد خبر : 34303

تاریخ انتشار : ۸:۱۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ چاپ این مطلب

صدای آمریکا:

پیروزی حسن روحانی گزینه مطمئنی نیست

صدای آمریکا با اشاره به تقویت شدن «ابراهیم رئیسی» تاکید کرد پیروزی «حسن روحانی» گزینه مطمئنی در انتخابات ریاست جمهوری ایران نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز:  وبگاه «صدای آمریکا» در مطلبی به بررسی انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخته و تاکید کرد پیروزی «حسن روحانی» برای دور دوم ریاستش هنوز مطمئن نیست و «سید ابراهیم رئیسی» رقیب سرسختی برای اوست.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به اینکه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ایران، اولین سفر دوره‌ای به خاورمیانه را با عربستان سعودی (رقیب دیرینه ایران) آغاز می‌کند، آمده است: «روحانی شاید مجبور شود برای حفظ مقدار کافی رای جهت ممانعت از کشیده شدن انتخابات به دور دوم تقلا کند.»

صدای آمریکا به نقل از برخی تحلیلگران نوشت: «(آنها) پیش‌بینی می‌کنند روحانی در مصاف با ابراهیم رئیسی شکست بخورد. یک شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی تاکید کرد پیروزی روحانی گزینه مطمئنی نیست. چالش روحانی این است که توافق انجام شده با غرب نتوانست منافع اقتصادی که امیدشان می‌رفت را باعث شود.»

این پایگاه خبری ادامه داد: «رئیسی روز دوشنبه و درپی انصراف محمد باقر قالیباف تقویت شد. او طرفدارانش را به سوی حمایت از رئیسی هدایت کرد.»

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی