کد خبر : 34180

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۷ چاپ این مطلب

رئيس اداره ورزش وجوانان شهر درچه

ورزشکاران شهر دُرچه رتبه ها جهانی را کسب می کنند

شاهنظری گفت: این موفقیت ها ورزشی شهر درچه با تلاش ورزشکاران و مربیان آنها کسب شده است و مسئولان و روسای هییت های ورزشی با ایجاد فضای مناسب در طول چند سال اخیرو همکاری مردم ومسئولان در این زمینه محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: رئیس اداره ورزش و جوانان شهر شاهد نمونه کشور در گفتگو  با پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز پیشرفت جوانان و نوجوانان ورزشکار در رشته های مختلف و کسب مقام های کشوری و جهانی را نشانه استعداد و توانمندی بالای ورشکاران این شهر خواند.

مرتضی شاهنظری با اشاره به جمعیت ۵۰هزار نفری شهر درچه  گفت: این موفقیت ها با تلاش ورزشکاران و مربیان آنها کسب شده است و مسئولان و روسای هییت های ورزشی با ایجاد فضای مناسب در طول چند سال اخیرو همکاری مردم ومسئولان در این زمینه محقق شده است.

شاهنظری با ذکر این مطلب که ۲۵هییت ورزشی در شهر فعال هستند افزود: رشته های والیبال ، بدمینتون ، اسکیت ، دارت ، تنیس روی میز ، تیر وکمان ، آمادگی جسمانی  ، دوچرخه سواری ، تکواندو ، ووشو درشهر درچه حفعال هستند و در سطح جهانی ، ملی و کشوری واستانی  مقام های خوبی را کسب کرده اند که می توان به محمد رضا عابدی در رشته اسکیت  ،  فاطمه جزینی باکسب مقام های دوم وسوم جهان ، قهرمان آسیا در رشته ووشو و همچنین یوسف سلیمانی ،امیر حسین پناهی، سپهر پناهی و سارا رضوی که در رشته تنیس روی میز به تیم ملی دعوت شده اند نیز اشاره کرد.

این مسئول ورزشی  در ادامه عنوان کرد: در سال گذشته ورزشکاران درچه در سطح استانی در رشته های فوتسال ، والیبال و فوتسال ساحلی  در حوزه خانم ها و آقایان ۱۱مقام برتر را کسب کرده اند.

رئیس اداره ورزش وجوانان درچه با اشاره به فوتسال بانوان در سطح استان گفت  بانوان شهر درچه اولین شهری بود که۴ سال متوالی در رده امید ، بزرگسالان ، جوانان  و نوجوانان با مربیگری زینب شریفی مقام قهرمانی را کسب کردند و در حال حاضر  زینب شریفی سرمربی تیم فوتسال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان است.

شاه نظری در ادامه با اشاره به مدیران سابق اداره ورزش و جوانان شهر گفت: اداره ورزش وجوانان درچه در سال ۱۳۵۹تاسیس و به طور رسمی  از سال ۱۳۶۰در مساحتی بالغ بر ۸ هزار متر مربع که شامل ساختمان اداری وسالن ورزشی شهید مهدی پناهی  راه اندازی شد و از ابتدای تاسیس این مجموعه ورزشی آقایان جعفری ،سید محمد حسین مجیدی به مدت ۱۹ سال ،سعید شریفی و اکبر جزینی به مدت ۴ سال و در حال حاظر بنده اداره این محموعه ورزشی را بر عهده دارم.

وی  به مشکلات موجود در این مجموعه ورزشی  ازجمله عدم فضای کافی برای ورزشکاران اشاره کرد وگفت :  در این زمینه در چند سال اخیر با پیگیری های به عمل آمده فضای ورزشی تقریبا برای آقایان وبانوان به طور مساوی فراهم شده و در حال حاضر بانوان از آقایان در زمینه مقام آوری سبقت گرفته اند و  از جمله اقدامات انجام شده در طول این سال ها به ساخت سالن فجر در خیابان شهید بهشتی ، سالن اختصاصی تنیس روی میز که در استان بعد از خانه تنیس اصفهان به عنوان سالن برتر انتخاب شده ومسابقات ملی وکشوری در این مکان برگزار می شود و ساخت ۶ سالن ورزشی جهت ورزش های دیگر  با همکاری اداره ورزش وجوانان وشورا وشهرداری   اشاره کرد و گفت امیدواریم سالن اختصاصی ورزش باستانی  که در حال ساخت است امیدواریم با توافقات هرچه زودتر تکمیل شود.

مرتضی شاهنظری در خصوص ورزش همگانی بیان داشت : ورزش همگانی با مسئولیت آقای کاظمیان رییس هییت ورزش همگانی فعال وچندین ایستگاه ورزشی در پارک ساحلی زاینده رود ،محله های دینان ، ولاشان قرار داه شده است .

وی در پایان گفت : درچه  زمانی که آقای رحیمی در مقام مدیر کل اداره ورزش وجوانان استان بودند به خاطرفعالیت های ورزشی و داشتن پتانسیل بالا مستقل عمل می کرد ولی درحال حاضر به دلیل برخی مشکلات از این مزیت دیگر برخوردار نیست و خواسته مسئولان و ورزشکاران این است تا درچه به طور مستقل و به روال قبل بازگردد و همچنین از مسئولان تقاضا داریم نگاه ویژه ای به ورزش و ورزشکاران شهر درچه داشته باشند.

شهر درچه در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده که شامل پنچ منطقه درچه ، اسلام آباد ، دینان ، ولاشان , شمس آباد  می باشد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی