کد خبر : 34040

تاریخ انتشار : ۵:۳۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ چاپ این مطلب

پای صحبت یک کار آفرین:

همه جوانان می توانند کارآفرین باشند

هفت سالگی با کارگری کار خود را شروع کردم و در رستورانها کارگری می کردم و همیشه با اشتیاق کارم را انجام داده ام و چون به کارم علاقه دارم و در این کار سختی زیادی را متحمل شدم.

اگر سحر خیز باشید و به موقع برسید بعد از پل قدیمی شهر درچه، شاهد صف طولانی هستیید که توجه همه را به خود جلب می کند و اگر بخت با شما یار باشد می توانید از این مغازه خرید کنید. از مردم که دلیل این صف طولانی را جویا می شویم طعم خوب، کیفیت و تمیز بودن محیط این مغازه را مثال می زنند و توصیه می کنند حتما طعم آش میثم را تجربه کنیم.

خبرنگار پایگاه خبری درچه نیوز گفتگویی با این جوان فعال و سحر خیز انجام داده است که در ادامه می خوانید.

جوانی ۳۰ ساله ، فعال و خوش رویی است و همیشه خنده بر لب دارد، به گرمی به استقبال ما می آید، از کسب و کار و سختی شغل خود می گوید و سخنان شنیدنی برای جوانان داردکه در ادامه تقدیم می گردد.

درچه نیوز: چند سال سن دارید و  مدرک تحصیلی شما چیست.

۳۰ سال سن دارم مدرک تحصیلی بنده دیپلم فنی است و ازدواج کردم است.

درچه نیوز: از خودتان بیشتر بگویید.

هفت سالگی با کارگری کار خود را شروع کردم و در رستورانها کارگری می کردم و از سن ۱۸ سالگی به کار آش پزی وارد شدم و همیشه با اشتیاق کارم را انجام داده ام و حتی یک روز را نمی توانم بیکار باشم چون به کارم علاقه دارم و در این کار سختی زیادی را متحمل شدم.

درچه نیوز: دلیل انتخاب این شغل چه بود.

به این شغل علاقه داشتم و از این که در این شغل به مردم بدهکار نیستم خوشحالم و بدهکاری به مردم را دوست ندارم، چون این شغل به صورتی است که  صبح که فروش انجام می دهم در پایان و اتمام کارمان پول را گرفته ام و طلبم را به مردم پرداخت می کنم و شب با خیال راحت به منزل می روم چون با چک و نسیه  درگیری ندارم راحت کار می کنم.

درچه نیوز: از سختی این کار بیشتر برایمان بگویید.

افراد زیادی در این کار وارد می شوند حتی بیشتر از بنده سابقه کار دارند ولی بعد از چند وقت در مغازه را می بندند و  شغل دیگری را انجام می دهند. ساعت  چهار بیدار شدن و تعطیلی نداشتن این کار، زمستان و تابستان تحمل گرما، از سختی های این کار است . پاسخگویی به مردم با اخلاق خوب و مشتری مداری یکی دیگر از رمزهای و روش های این کار است.

درچه نیوز: شما چند نفر را مشغول به کار کردید.

به طور مستقیم شش نفر مشغول به کار هستند  که بعضی از آنها در منزل مشغول هستند و سبزی، بادمجان و پیاز آماده می کنند و دستمزد دریافت می کنند و حتی مغازه های دیگر نیز با خرید عمده از این مغازه در جاهای دیگر  همین آش را به فروش می رسانند.

درچه نیوز: دلیل موفقیت خود در این کار  و رمز موفقیت شما چیست.

من هیچوقت ادعایی ندارم و مردم با دیدن کیفیت دوباره مراجعه می کنند و همیشه حرف مشتری را قبول کرده ام و حق را به مشتری داده ام ، سعی در بهبود کار خود داشته ام و همیشه با ذوق و علاقه خاصی که به این کار دارم پیگیر مراحل تهیه غذا هستم و امیدوارم رضایت مردم را کسب کرده باشم.

درچه نیوز: توصیه شما به جوانان جویای شغل و کار چیست.

به نظر من تک تک جوانان می توانند کار آفرین باشند و استعداد ایجاد شغل در همه مردم وجود دارد. در کشور ما همه کاری وجود دارد و در زمانی که خودم کارگری می کردم هیچ وقت از کار کم نمی گذاشتم و الان هم شاگرد در مغازه ما کار می کند و بعد به دلیل سختی کار این شغل را رها می کنند و می روند. هر کاری سختی خود را دارد حتی همان مهندسی که پشت میز نشسته است هم مشکلات و درگیری های کار خود را دارد و شاید کار آن سخت تر از کار من باشد و به نظر خودم پشت کار در این شغل و هر کاری حرف اول را می زند.

 

معرفی افراد فعال و موفق شهر  را به پایگاه خبری درچه نیوز بسپارید….

انتهای پیام/

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی