کد خبر : 33994

تاریخ انتشار : ۱۱:۰۶ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ چاپ این مطلب

رِئیس بنیاد شهید شهر شاهد نمونه کشور:

نام شهر شاهد نمونه کشور یک تبلیغ نیست

در شهر شاهد نمونه کشور در هر کوچه ای یک خانواده شهید زندگی می کند و در بین این خانواده ها، خانواده ای وجود دارد که ۱۴ نفر را تقدیم انقلاب کرده است و وجود علمای شهیدی همانند آیت الله درچه ای و نواب صفوی حکایت از ایثار و شهادت این منطقه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: نام شهر شاهد نمونه کشور یک  تبلیغ نیست بلکه واقعیتی است که  به حق این اسم پر معنا برازنده این است.

رئیس بنیاد شهید شهر شاهد نمونه کشور در مورد دلیل نام گذاری شهر درچه به نام شهر شاهد نمونه کشور به خبرنگار درچه نیوز گفت: طبق سندهای موجود در بنیاد شهید و طبق اظهارات آقای رحیمیان مسئول وقت بنیاد شهید این شهر به نسبت جمعیت شهر درچه در زمان جنگ از هر ۷۶ نفر یک شهید تقدیم انقلاب نموده است و  مسئولان استان اصفهان و آقای قریشیان نیز مدرکی از تهران در دست دارند که دلیل بر صحت این موجود است.

رضا امیری گفت: در شهر شاهد نمونه کشور در هر کوچه ای یک خانواده شهید زندگی می کند و در بین این خانواده ها، خانواده ای وجود دارد که ۱۴ نفر را تقدیم انقلاب کرده است و وجود علمای شهیدی همانند آیت الله درچه ای و نواب صفوی حکایت از ایثار و شهادت این منطقه دارد.

وی افزود: این تبلیغ نیست بلکه واقعیتی است که  به حق این اسم پر معنا برازنده شهر درچه است.

رِئیس بنیاد شهید شهر درچه در مورد اقدامات انجام شده در مورد گلزار شهدای سطح شهر عنوان کرد: در سال ۹۴ کلنگ باز سازی گلزار شهدای درب امامزاده زده شد و کمتر از یک سال با همکاری شورای شهر گلزار زیبایی ساخته  شد و در مورد گلزار شهدای اسلام آباد جلسه ای با شورا ی شهر و امام جمعه و پیگیری هایی در این خصوص در استان صورت گرفته است و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم و در سال ۹۶ تکمیل این گلزار شهدا به اتمام برسد

 

امیری در مورد  پنج گلزار تک مزاری در سطح شهر گفت: در این مورد تعیین بودجه شده است و امیدواریم به سرعت عملیاتی شود و می توانیم در پایان سال جاری  تمامی گلزار شهدای درچه باز سازی شده باشد.

این مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با پیگیری و همراهی مسئولان مجتمع فرهنگی راه اندازی کنیم و ساختمان اداری هم به آنجا منتقل شود تا بتوانیم به صورت متمرکز به فعالیت فرهنگی ادامه دهیم.

رِئیس بنیاد شهید شهر شاهد نمونه کشور  یکی از ویژگی های این شهر را فعالیت جلسات فرهنگی در مساجد و محله ها برشمرد و برگزاری یادواره ها و تجلیل از شهدا و جمع آوری خاطرات و کتابها از فعالیت های جلسات فرهنگی در سطح شهر عنوان کرد و از فعالان فرهنگی و جوانان تشکر کرد.

وی عنوان کرد که: در مقطعی از زمان دفاع و تقویت پایه های نظامی وظیفه ما بود و اکنون کار فرهنگی باید در سر لوحه مسئولان قرار گیرد.

امیری در ادامه تصریح کرد: که ما بدهکار خانواده شهدا هستیم و حدود ۱۷۰ همسر شهید در این شهر زندگی می کند و شیر زنانی مانند خانم کشاورز  ۹ فرزند شهید را تربیت و تحویل جامعه داده است که  با ۷۵ سال سن مشغول به تحصیل است و از افتخارات شهر درچه است.

این مسئول رسالت بنیاد شهید را کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: نسل امروز واقعیت های انقلاب را درک نکرده است و وظیفه ما رساندن پیام ایثار و شهادت به نسل جدیداست.

امیری در پایان بر این نکته تاکید کرد که  اگر بنیاد شهید در بحث مددکاری وارد شود بهترین رسالت را برای خانواده های شهدا انجام داده است.

انتهای پیام/

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی