کد خبر : 33978

تاریخ انتشار : ۸:۱۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ چاپ این مطلب

مدیر موسسه نگرش برتر:

همه افراد موفق مدارک تحصیلی آنها با شغل شان یکسان نبوده است/متاسفانه دیدگاه های خوبی از نظر اشتغال در کشور ما وجود ندارد

بهمن امینی: این که نوجوانان و جوانان با خلاقیت بتوانند از یک شی ساده نیاز های خود را تامین کنند و از هیچ به درآمد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: دکتر بهمن امینی مدیر موسسه نگرش برتر و مشاور آموزش پرورش و مدارس تیز هوشان در مصاحبه با درچه نیوز گفت: شعار امسال شعار خوب،عمیق و خوبی است مخصوصا اگر به هدف این شعار فکر کنیم وبر روی دغدغه های جامعه بیشتر تمرکز شویم  به این نتیجه می رسیم که دغدغه امروز کشور ما شغل و اشتغال است.

مدیر موسسه نگرش برتر با بیان این مطلب افزود: متاسفانه دیدگاه های خوبی از نظر اشتغال در کشور ما وجود ندارد و شاید لازم باشد گفتمان کشور ما از حالت کنونی خارج شود.

امینی با تعریف اشتغال در خانواده ها و جامعه و تغییر نگرش شغل و استغال در جامعه  گفت: در خانواده ها تعریف درستی از شغل وجود ندارد و شغل را فقط در برابر درآمد و کسب موقعیت های اجتماعی خیلی خوب می دانند و متاسفانه فرهنگ کار و اشتغال در جامعه ما معنی خود را از دست داده است و برای اینکه کشور و خانواده ما از آینده خوبی بهره ببرند باید فرهنگ سازی در مورد اشتغال و شغل صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه در جامعه ما همه کارها را به سیستم دولتی، مدارس و دانشگاهها محول کرده اند و خانواده ها انتظار دارند دانش آموز و دانشجو پس از فارغ التحصیل شدن و گرفتن مدرک شغل داشته باشد در صورتی که هیچ کجای دنیا چنین چیزی نیست.

امینی مدرس دانشگاه در ادامه در مورد مدرک تحصیلی و ارتباط آن با شغل در جامعه  افزود: گرفتن مدرک الزاما به شغل منتهی نمی شود و اگر بخواهیم به گرفتن مدرک بخواهیم نمره بدهیم ۲۵ درصد از نمره را کسب می کند و برای کسب و کار باید به مهارت های دیگری هم توجه کنیم و مهارته ای زیادی هم هست که حتی از مدرک تحصیلی مهمتر است.

این عضو سازمان روانشناسی و مشاوره کشور با بیان این سوال که  آیا همه افراد موفق مدارک تحصیلی آنها با شغل شان مرتبط بوده است؟ یقینا چنین نست و این تفکر باید تغییر کند که حتما نباید با توجه به مدرک به سراغ شغل مرتبط با مدرک رفت و ممکن است فردی رشته تحصیلی را خوانده باشد ولی علاقه آن در جای دیگری ظهور و بروز نماید و این تفکر که شخصی فکر کند حتما با توجه به شغل و رشته باید شغل داشته باشد یکی از مشکلات جوانان امروز ما است و باید این فرهنگ سازی در جامعه انجام شود

وی در ادامه گفت: از جمله مهارتهایی که باید یک فرد برای اشتغال داشته باشد مهارتهای کارکردن تیمی و گروهی است امروزه موفق ترین و موثر ترین افراد کسانی هستند که گروهی کار کرده اند و اکثر شرکتهایی که کار گروهی کرده اند موفقیت بیشتری کسب نموده اند و موفقیت خود را با گروه شکوفا نموده اند و  در کشور ما متاسفانه روحیه کار تیمی کمتر مشاهده می شود .

مدیر موسسه نگرش برتر در مورد مهارت آموزی جوانان و نوجوانان در خانواده ها افزود: یکی از مهارت ها که باید جوانان و نوجوانان آنرا فرا بگیرند یاد گرفتن مهارتهای مالی است و امروزه نوجوان ما نمی داند وام، قرض، نداشتن چیست و خانواده ها با حمایت های بیجا نوجوان را در این زمینه ها ناتوان کرده اند و باعث می شود نوجوان نتواند نیاز های اولیه خود را تامین کند.

مشاور آموزش پرورش و مدارس تیز هوشان از دیگر نیازها یادگیری را شناخت محیط اطراف نوجوانان دانست و گفت این که از یک شی ساده بتوانم نیاز های خود را تامین کنم و با استفاده از خلاقیت می توان از هیچ درآمد و ثروت انبوه رسید و متاسفانه این مساله کلیشه ای شده است و این کلیشه ای شدن ممکن است برای فرزندان درد سر آفرین شود

دکتر بهمن امینی در پایان مصاحبه  گفت: ان شا الله در جلسات آینده راه کارهای اشتغال در نسل آینده  را مطرح خواهیم کرد و مطمان هستیم بازار اشتغال آینده با بازار اشتغال فغلی تفاوت زیادی دارد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی