کد خبر : 33963

تاریخ انتشار : ۸:۱۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ چاپ این مطلب

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر:

فروش نفت در ازای واردات، موجب بیکاری در کشور شده است/ مهار تورم در صورت نبود رکود معنا دارد

ابطحی گفت: ورود اجناسی مانند مسواک و واکس هم در ازای فروش نفت به کشور موج واردات را به همراه داشته که موجب تشدید بیکاری و تعطیلی کارخانه ها در کشور شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: دولت آقای روحانی علی رغم وعده هایی که داد ، از نظر رسیدگی به مسائل بیکاری مردم، اقتصادی و رفع تحریم ها متاسفانه نتوانست کارنامه قابل قبولی کسب کند.

سید محمد جواد ابطحی با بیان این که انتخاب دوباره سال ۹۶ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی توسط رهبری نشانه تجدیدی یا رفوزگی این دولت است، گفت: وقتی دانش آموز یا دانشجویی درسی را پاس نکرده و قبول نشد دوباره باید آن درس را بگذراند؛ این که دو سال پیاپی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی اشاره می کنند، نشان دهنده غدم توان دولت در کسب نمره قابل قبول است.

وی با اشاره به سخنان انتخاباتی روحانی مبنی بر این که ملاک تورم جیب مردم است، عنوان کرد: سخنان آقای روحانی که براساس آمار به کاهش تورم اشاره کردند، از این نظر و با مراجعه به جیب صورت نگرفته و اگر هم کاهشی بوده به قیمت رکود تمام شده است.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: وقتی هیچ اتومبیلی از منزل خارج نشود، مشخص است که خیابان ها خلوت شده و ترافیک روان می شوذ؛  وقتی کاهش تورم معنا دارد که رکود وجود نداشته باشد.

سید محمد جواد ابطحی در پاسخ به خبرنگار ما پیرامون وضعیت بنگاه های اقتصادی گفت: بنگاه های اقتصادی وضعیت نامطلوبی داشته و علی رغم شعارهایی که در روزهای اخیر سرداده، شاهد بیکاری و اخراج کارگران هستیم.

وی با اشاره به افزایش تعداد افراد تحت پوشش بیمه بیکاری، افزود: وجود ۱۹ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکاری، نشان دهنده فعال نبودن بنگاه های اقتصادی است.

نماینده مردم خمینی‌شهر خاطرنشان کرد:  امید آقای روحانی برای نامگذاری دولت خود در بحث برجام و شکستن تحریم ها بود تا فضای اقتصادی تغییر کرده و پول فروش نفت به کشور برگردد، ولی طبق توافقی که انجام شده پول نفت بلوکه شده و ما باید همان جنسی که خواسته کشورهای غربی بوده را وارد کنیم پس بنابر این شاهد وارد شدن رب گوجه فرنگی و چند هزار تن مربا که اکثر افراد در منازل خود تولید می کنند هستیم.

ابطحی افزود: ورود اجناسی مانند مسواک و واکس هم در ازای فروش نفت به کشور موج واردات را به همراه داشته که موجب تشدید بیکاری و تعطیلی کارخانه ها در کشور شده است.

وی با اشاره به مبحث قاچاق و پیگیری این مساله افزود: بحث قاچاق شفاف کالاهای مختلف نام دولت تدبیر و امید را بی محتوا کرده است؛ دولت آقای روحانی نتوانست رضایت مردم  در این زمینه را کسب کند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: ورود دولت به فضای دو یا سه قطبی و اشتغال مردم به این بحث که  اگر این دولت ابقاء نشود، موضوع حمله امریکا  وجود دارد و یا مانور بر روی بحث آزادی دیگر جواب نخواهد داد.

ابطحی با اشاره به قول های داده شده در ابتدای کار دولت، خاطر نشان کرد: مردم باید بدانند که قول هایی که در برجام یک داده شد که با برجام سایه جنگ از کشور برداشته می شود، اما هنوز هم سایه جنگ وجود داشته و همچنان ما را تهدید می کنند، پس بنابرین کسانی که سایه جنگ را از سر ما رفع می کنند همین مدافعان و رزمندگان حرم و تکیه ما بر توانمندی نظامی است.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی