کد خبر : 33838

تاریخ انتشار : ۱۲:۳۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ چاپ این مطلب

مسئول گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه:

نیاز امروز جامعه، روحیه‌ دیروز شهداست/ راهیان نور روحیه انقلابی را تقویت می‌کند

راهیان نور روحیه انقلابی را بوجود آورده و تقویت می‌کند، روحیه‌ای که نیاز امروز ماست، روحیه‌ای که دیروز در شهدا بود و ما امروز با حضور در محل عروج شهدا آن را از شهدا هدیه می‌گیریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دُرچه نیوز: با شروع سال جدید و دیدار از یادمان شهدا و بوسه بر خاک جبهه های نبرد حق علیه باطل زدن، آرزوی بسیاری از مردم انقلابی شهر شاهد نمونه کشور است تا تجدید عهد و خاطره با شهدای و تبرک شروع سالی جدید باشد.

به همین سبب اردو های راهیان نور هر سال با استقبال پرشور مردم شهر شاهد نمونه کشور همراه است.

پایگاه خبری دُرچه نیوز  به منظور اطلاع رسانی بیشتر در مورد برگزاری اردو های راهیان نور، گفتگویی با حمید عابدی مسئول اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه ترتیب داده است که به شرح زیر است.

پایگاه خبری تحلیلی دُرچه : هدف و فلسفه برگزاری اردوهای راهیان نور چیست؟

فلسفه حضور در اردوهای راهیان نور، آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت و لمس سختی‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس است.

زمانی که انقلاب شکوهمند اسلامی سال‌های نخستین خود را تجربه می کرد، استکبار جهانی با همدستی ۳۶ کشور فرصت‌طلب استعماری با علم کردن حزب بعث عراق به سرکردگی صدام، ناجوانمردانه به آب و خاک کشورمان تاختند، و با پایداری و مقاومت دلاور مردان و شیر زنان ایرانی روبرو شدند.

وقتی که دشمن استقبال مردم را در بازدید از مناطق جنگی و میثاق با شهدا می‌بیند در وجودش دلهره و ترس بوجود می‌آید. راهیان نور روحیه انقلابی را بوجود آورده و تقویت می‌کند، روحیه‌ای که نیاز امروز ماست، روحیه‌ای که دیروز در شهدا بود و ما امروز با حضور در محل عروج شهدا آن را از شهدا هدیه می‌گیریم.

مقام معظم رهبری و سکاندار این انقلاب مردمی، همواره یکی از حامیان و مشوقان اصلی این حرکت بوده اند؛ به طوری که بارها بر اهمیت کاروان های راهیان نور تاکید کرده اند.
ایشان فرمودند:  ” امروز و فردای این کشور و عزت ملت ایران مرهون ایثار، ازخودگذشتگی و جانفشانی این شهدا و انسان هایی است که در مقابل دشمن بعثی و حامیانش مقاومت کردند و توطئه آنها را ناکام گذاشتند” .

راهیان نور حرکتی جهادی و خودجوش از سوی مردم ایران اسلامی است که با همراهی و حمایت مسئولین ذیربط به یک فرهنگ زیبا در راستای افزایش معنویت و بصیرت تبدیل شده است.

پایگاه خبری تحلیلی دُرچه :  وضعیت اعزام زائران به اردوهای راهیان نور در کل کشور در سال های گذشته چگونه بوده است و بیشترین بازدید از کدام مناطق انجام شده است؟

یکی از مهمترین نیازهای یک نظام، انسجام نیروهای مردمی از لحاظ کمی و کیفی است، این امر به خوبی در مناطق سرزمین نور قابل مشاهده است. در حقیقت این جمع مردم که به برکت شهدا در مناطق عملیاتی حضور می‌یابند تجلی اتحاد ملی در برابر تهدیدات و تحریم‌های دشمنان است و بسیج فکری فرهنگی با هدفی مشترک تشکیل می‌دهند.

همه ساله مناطق جنگی جنوب کشور میزبان عده کثیری از زائران می باشد و در طول سال میلیون ها نفر از سراسر ایران اسلامی در قالب اردوهای راهیان نور از این مناطق بازدید و با آرمان های شهدا تجدید میثاق می کنند. بیشترین تعداد اردوهای راهیان نور ایام آغازین و پایانی سال برگزار می شود و مناطق شلمچه، اروند کنار، طلائیه، هویزه، فکه، شرهانی، خرمشهر و نهر خین از پربازدیدترین مناطق هستند.

پایگاه خبری تحلیلی دُرچه :  به طور میانگین چه تعداد از مردم شهر دُرچه در  اردوهای معنوی راهیان نور  شرکت کرده اند؟

هر سال بیش از ۱۲۰۰ نفر از مردم شهر شاهد نمونه کشور با شرکت در این اردوهای راهیان نور در کنار شهدا سال جدید خود را  آغاز می کنند و بیشتر از پایگاه های بسیج شهید چمران،بهشتی و حوزه های مقاومت و جلسات سطح شهر سازماندهی و اعزام می شوند.

شرکت در اردوی راهیان نور به همراه خانواده قطعا آثار و برکات دو چندانی خواهد داشت، زیرا مقدس‌ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده در مقدس‌ترین سرزمین‌ها که با خون پاک شهدا مزین شده در صفا و صمیمیت، قدردان جانفشانی‌های فرزندان ایران و امنیت و اقتدار امروز کشور می‌شوند و اعزام به صورت خانوادگی و به صورت اتوبوس و وسایل شخصی همراه با کاروان در سه نوبت در سال جاری به مدت ۳ و ۵ روزه  صورت انجام شده است.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی