کد خبر : 33283

تاریخ انتشار : ۱۱:۳۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۶ چاپ این مطلب

صحرای قرطمان شهر درچه

کلنگ زنی ۴۰ واحد گلخانه ای برای کارآفرینی در شهر درچه

آینده روشنی در زمینه رشد بخش گل خانه داری را پیش بینی می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: شهردار درچه در مصاحبه با خبرنگار درچه نیوز گفت: ببش از ۳۵۰ گلخانه دار در صحرای قرطمان شهر درچه به گل کاری مشغول هستند و سالانه بیش از ۱۱ میلیون کوزه گل شب بو  در این منطقه تولید می شود.

علی اکبر محمودی در ادامه افزود: خاک و هوای شهر درچه استعداد تولید بهترین گل شب بو در کشور دارد و می توان این منطقه را پایتخت تولید گل شب بو تعریف کرد.

محمودی گفت: حمایت از تولید گل  در شهر درچه و گل خانه داران منطقه برای اشتغال زایی، اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

وی با اشاره به استفاده از امکانات درون شهری و تبدیل استعدادهای موجود به استعدادهای بالفعل عنوان نمود که  ایجاد منطقه گردشگری به عنوان یک سرمایه برای شهرداری درچه و شهروندان پایدار خواهد ماند.

شهردار شهر درچه در پاسخ به خبرنگار ما در مورد رشد و پیشرفت این مرکز بین المللی و برنامه های پیش رو گفت: همزمان با برگزاری این جشنواره به عنوان دومین سال متوالی در زمینه واگذاری فضاهای موجود به بخش خصوصی و بهره برداری از فاز دوم پروژهاین بازار  رو به پیشرفت است و بازدید و استقبال خوبی انجام شده است و امیدواریم با حمایت دولت و پیگیری بخش خصوصی به نقاط چشمگیری در این منطقه برسیم.

محمودی با اشاره به کلنگ زنی ۴۰ واحد گلخانه دیگر در صحرای قرطمان درچه افزود: آینده روشنی در این بخش  پیش بینی می کنیم.

وی  سرمایه گذاری در بخش خصوصی کشاورزی را یکی از مشاغل کار آفرین و درونگرا و به عنوان اقتصاد مقاومتی خواند و گفت:  امروزه یکی از بهترین بخش های سرمایه گذاری در حوزه خصوصی سازی بخش خصوصی کشاورزی است.

انتهای پیام/

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی