کد خبر : 33188

تاریخ انتشار : ۱۱:۲۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ چاپ این مطلب

اول اسفند ماه در شهر درچه؛

برگزاری آئین بزرگداشت حماسه و ایثار شهر شاهد نمونه کشور

اولین روز اسفند سال ۶۴ همزمان۱۹ شهید در شهر درچه تشییع شد که علت نام گذاری شهر درچه به نام شهر شاهد نمونه کشور نیز همین موضوع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: بزرگداشت حماسه و ایثار مردم شهر درچه در روز اول اسفند ماه برگزار خواهد شد.

رئیس شورای شهر درچه در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز گفت: یکم اسفند ماه روز حماسه و ایثار در شهر درچه نام گذاری شده است.

اکبر جزینی با اشاره به علت نام گذاری شهر درچه به نام شهر شاهد نمونه کشور گفت: در روز اول اسفند سال ۶۴ همزمان ۱۹ شهید در شهر درچه تشیع شدند و در آن زمان مراسم بی نظیری در شهر درچه برگزار شد.

جزینی در ادامه بااشاره به این موضوع که از لحاظ قمری در همین ایام سالگرد شهادت عالم بزرگ و مرجع تقلید حضرت آیت الله سید محمد باقر درچه ای است یکی از دلایل نام گذاری را این مطلب عنوان کرد و گفت کتابی در این زمینه هم تدوین شده است.

وی در ادامه با استناد به صحبت ها و مستندات مطرح شده توسط حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان مسئول بنیاد شهید وقت اظهار کرد: این مسئول گفته بود در شهر درچه از هر ۷۶ نفر یک شهید در آن مقطع از زمان با توجه به جمعیت تقدیم  انقلاب و اسلام شده است.

جزینی در ادامه افزود: سال گذشته اولین سال برگزاری مراسم یادبود انجام شد و امسال قرار است این مراسم بصورت عمومی و گسترده برگزار شود و از خانواده شهدا اسفند ۶۴ تقدیر شود.

به گفته این مسئول، این مراسم در سالن شهید پناهی شهر درچه به عنوان مکان برگزاری خواهد شد و سخنران این مراسم محمدحسین  ریاحی تاریخ نگار برجسته کشور و نویسنده کتاب آیت الله سید محمد باقر درچه ای است.

رئیس شورای شهر درچه با دعوت از مردم به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت شهر شهیدان گفت: مراسم در روز یک شنبه یکم اسفند ماه ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهید مهدی پناهی برگزار خواهد شد و امیدواریم این روز به یاد ماندنی در تاریخ شهر درچه به یادگار بماند.

وی از برگزاری هفته فرهنگی شهرستان خبر داد و گفت: از اول اسفند ماه هفته فرهنگی در شهرستان اجرایی خواهد شد و امیدواریم این رویداد معنوی و فرهنگی برکات زیادی برای شهر و شهرستان به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/

موقتاً امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی