کد خبر : 32889

تاریخ انتشار : ۵:۲۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ چاپ این مطلب

فعال و پیشگام انقلابی استان اصفهان:

همه چیز متوجه زمینه سازی برای ظهور است/ روحیه انقلابی نظام باید حفظ شود

اولین راهپیمایی جوانان از مسجد حکیم اصفهان و به پیشگامی مرحوم حاج آقا احمدی شروع شد. این عده در سه سمت چهارباغ ادامه مسیر دادند و راهپیمایی تا دروازه دولت ادامه یافت.

به گزارش پایگاه خبری درچه نیوز: اشخاص فعال در انقلاب سهم به سزایی به ثمر رسیدن انقلابها در هر بخشی را برعهده داشته اند.

گفتگویی صمیمانه با نورالله صلواتی یکی از فعالان انقلاب اسلامی در استان اصفهان انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

–  حرکت انقلابی در اصفهان از چه زمانی شروع شد؟

انقلابی که صورت گرفت نتیجه فرهنگ فشار و ظلمهای طولانی بعد از کودتای ۲۸ مرداد ماه سال ۳۲  بود و مردم آمادگی قبلی در این ضمینه داشتند و هرکجا نشست و برخواست می شد در این زمینه صحبت می شد که به نتیجه نهایی یعنی همان انقلاب اسلامی رسید.

آموزه های اسلامی و تربیت خانوادگی و بزرگان منتظر یک جرقه در این مورد بودند تا وارد میدان شدند و جرقه سال ۵۷ نتیجه آمادگی و حرکتهای مردم در سال ۴۲ و در سال ۵۰  محمد رضا شاه ایران اقدام به عوض کردن تاریخ و کم رنگ کردن نمادهای اسلامی کرد.

جوانان این دوران آن فشارهای قبل انقلاب را تجربه نکرده اند تا بدانند چه فشاری به فعالان و کسانی که قصد داشتند نظر خود را به مسئولان برسانند وارد می شد.

147

–  در مورد مقایسه نسلهای اول انقلاب با نسل کنونی چه دیدگاهی دارید و روحیات جوانان اول انقلاب با جوانان امروز برای پاسداشت انقلاب از نظر شما چگونه است.

کسانی که سال ۴۲ را دیدند و در سال ۵۷ امام را همراهی کردند برداشت های خود را از امام دارند  و الان هم از مقام معظم رهبری صفا و پاکی و یک رنگی  و صداقت را می بینند.

در ذهنشان تصوراتی که داشتند به واقعیت پیوسته است البته در زمانهای مختلف برخورد افراد تغییر کرده اند و  نمی شود آنها را مقایسه کرد ولی جوانهای امروزی با بصیرت، روشن، آگاه، پاک و سالم تر هستند که می توانند مسائل تاریخی را راحت تر جذب کنند و بچه های متدین امروز هم دغدغه بچه های زمان اول انقلاب برای حفظ نظام را دارند ولی کمی ظاهر و نماد  این مساله تغییر کرده است.

البته آن زمان تکرار نمی شود ولی محتوای آن ظاهر دوگانه ای دارد و مقام معظم رهبری با تذکر به افراد شاخص نسبت به این مساله هشدار می دهند  و دیدگاه  و روحیه انقلابی را در جوانان و مسئولان نظام خواستار شدند.

مقام معظم رهبری در افق بلند مدت به دنبال بستر سازی و زمینه سازی ظهور امام زمان را مهیا می کنند که افرادی در این جامعه مذهبی و انقلابی پرورش یابند که زمینه ساز حکومت جهانی و سربازگیری  مهیا شود. واقعا این هشدارها دست گذاشتن بر نقاط حساس جامعه است که همه را متوجه این موضوع  می کند.

همانطوری که حضرت امام (ره) با صدای بلند گفتند حوزه ها، علمای نجف، علمای قم و فیضیه بیدار شوید گفتند چرا غافل هستید و هشدار دادند دقیقا در این زمان هم تکرار شده است که ای مسئولان، خبرگان، مجلس، شاخص های اجتماعی، یاران انقلاب شما باید انقلابی عمل کند و به نسل بعدی هم تاثیر گذار باشید.

–  یک خاطره انقلابی برای مخاطبان ما بیان کنید.

حرکات خود جوش مردم در مسجد حکیم اصفهان و سخنرانی های در مدرسه امام صادق چهار باغ اصفهان که مرحوم مهندس مصحف سخنرانی کرد  و جوانها و انقلابی ها در آن مدرسه جمع شدند و اولین  مرگ بر شاه  را شنیدیم و از آنجا شروع شد و ترس مرگ بر شاه گفتن از آنجا شکسته شد.

اولین راهپیمایی را جوانان از  مسجد حکیم اصفهان به پیشگامی مرحوم  حاج آقا احمدی شروع شد و در سه سمت چهارباغ ادامه مسیر دادند و راهپیمایی تا دروازه دولت ادامه یافت و بعد متفرق شدند.

و این یک هدیه الهی بود و سال ۴۲ پدر ما روحانی بود و با آیت الله خادمی و علما فرهنگیان و مهندسین جلسات مخفیانه برگزار می کردند.

هیچ کس باور نمی کرد این اتفاق بیفتد و بجز دو کشور لیبی و چین همه کشورها حامی شاه بودند و یک انقلاب کاملا خود جوش با ضمینه مردمی خود جوش که روحانیت به محوریت و رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت و این یک امانت الهی است و جوانان و نوجوانان باید این امانت را بگیرند و امانتدار خوبی برای نسلهای آینده باشند.

و ما الان رهبری داریم که در دنیا بی نظیر است. پاک،سالم، عاقل و دارای بصیرت بالایی است و رهبران دیگر کشورها فقط به دنبال استثمار و زیاده خواهی هستند.

امروز به جوانان توصیه می کنیم حتما این امانت را حفظ کنند و به نسلهای بعدی و صاحب اصلی آن آقا امام زمان برسد و زمینه ساز ظهور حکومت حضرت باشیم.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی