کد خبر : 32835

تاریخ انتشار : ۴:۴۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ چاپ این مطلب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان:

معدوم سازی نیم میلیون قطعه مرغ تخم گذار و ۱۵۰ تن تخم مرغ/مشکلی برای تامین سیب و پرتقال شب عید نداریم

محسن کریمیان از معدوم سازی نیم میلیون قطعه مرغ تخم گذار و ۱۵۰ تن تخم مرغ شرکت سیمرغ در اصفهان خبر داد و گفت: این واحد صنعتی ۳۰ میلیارد تومان به طور مستقیم و غیر مستقیم متضرر و ۲۰۰ نفر هم بیکار شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز:نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان پیش از ظهر امروز در محل این سازمان برگزار شد.

محسن کریمیان در این نشست گفت: بالغ بر ۵۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان اصفهان داریم که به علت خشکسالی های اخیر نسبت به سالهای گذشته به ۳۲۰ هزار هکتار رسیده است و روند کاهشی را در پی داشته است.

وی افزود: نسبت به سال گذشته حدود  ۳۰ درصد از منابع آبی را از دست داده ایم تا آنجا که قبلاً در مواقع عادی ۶٫۵میلیارد متر مکعب آب تحویل بخش کشاورزی می شد ولی در حال حاضر این مقدار به ۴٫۲ میلیارد متر مکعب رسیده است و با مدیریت ابزاری، تولید ما کاهش پیدا نکرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در ادامه با اشاره به آمار تولید ۴میلیون تن محصولات باغی و زراعی و ۲ میلیون تن محصولات دام و طیور ادامه داد: به علت مصرف بی رویه ی  آب و کاهش بارندگی، با کاهش شدید آب مواجه هستیم و به همین دلیل از کیفیت آبهای زیر زمینی کاسته شده و در مکانهایی هم که آب های زیر زمینی وجود دارد از کیفیت پایینی برخوردار بوده و ما را در شرایط بحرانی قرار داده است.

محسن کریمیان در مورد مشکل تعادل بخشی در بخش آب گفت: میزان بهره برداری از چاههای آب در چاههایی که مجوز برداشت آب تا ۴۰ لیتر بوده است در حال حاضر ۱۵ لیتر آب برداشت  نمی شود و سازمان آب در اقدامی اقدام به کاهش پروانه های کشاورزان نموده است که اعتراض کشاورزان را در بدنبال داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: با توجه به خشکسالی و محدود شدن سطح زیر کشت، همچنان مقام خود را در کشور حفظ نموده ایم به طوری که در بخش تولید شیر و گلرنگ مقام اول و در بخش گلخانه مقام دوم را در کشور کسب کرده ایم.

کریمیان ضمن اعلام تامین سیب و پرتقال شب عید از صدا و سیما بابت پوشش خبری نحوه ی معدوم کردن سیب زمینی و پیاز توسط سازمان جهاد کشاورزی گلایه کرد و ادامه داد:  انتشار این اخبار و گزارش ها کذب است و نه تنها مشکلی از شهروندان حل نشد بلکه مشکلی بر مشکلات اضافه کرد.

وی گفت:چون قیمت سیب زمینی ۵۰۰ تومان بود وزارت کشاورزی  جهت خرید تضمینی سیب زمینی  وارد عمل نشد و زمانی هم که مبلغ به ۲۸۰ تومان رسید دستورالعمل و مصوبه ای در این ضمینه وجود نداشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در ادامه از معدوم سازی نیم میلیون قطعه مرغ تخم گذار و  ۱۵۰ تن تخم مرغ  شرکت سیمرغ در اصفهان خبر داد و گفت:این واحد صنعتی ۳۰ میلیارد تومان به طور مستقیم و غیر مستقیم متضرر و ۲۰۰ نفر هم بیکار شده اند.

وی در ادامه از تشکیل ستاد بحران در استان اصفهان خبر داد و گفت: تامین اعتبار انجام شد و مسئولان مربوطه با کنترل قبل از بارگیری مرغ به کشتارگاه و کنترل دقیق و سپس حضور ۲۴ ساعته در کشتارگاههای سطح استان اصفهان نظارت دقیقی را انجام می دهند و خوشبختانه در تولید مرغ و تخم مرغ هیچگونه مشکلی نداریم .

محسن کریمیان از ذخیره سازی  مرغ و تخم مرغ برای ایام شب عید خبر داد و گفت ۹ میلیون جوجه ریزی انجام شده و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی