تجلیل از شهدا، پاسداشت از احیا عزت جمهوری اسلامی است

کد خبر : 3243

تاریخ انتشار : ۸:۵۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۱ چاپ این مطلب

تجلیل از شهدا، پاسداشت از احیا عزت جمهوری اسلامی است

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران : شهدا مظهر قدرت ایران و تضمین کننده نظام اسلامی هستند و باید با نهادینه کردن اعتقادات و باورهای شهدا در ساختار های بنیادین جامعه از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

shohada

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه به نقل از ایرنا، سردار محسن انصاری روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از خادمان عرصه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در موزه شهدا، افزود: بیست و دوم اسفند ماه که بنام روز شهید نامگذاری شده، روز بزرگداشت عزت آفرینان جبهه دفاع از وطن و ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه گفت: تجلیل از شهدا، پاسداشت از احیا عزت جمهوری اسلامی است و باید با اتخاذ راهکاری مناسب فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کنیم تا باعث تداوم انقلاب اسلامی شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خون شهید را ارزش آفرین خواند و گفت: شهدا مظهر قدرت ایران و تضمین کننده نظام اسلامی هستند و باید با نهادینه کردن اعتقادات و باورهای شهدا در ساختار های بنیادین جامعه از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

سردار انصاری ادامه داد: تبیین فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت پشتوانه امنیت ملی است و باید این قدرت نرم را به امنیت نرم تبدیل کنیم.

وی با اشاره به ساماندهی گلزارهای شهدای سراسر کشور افزود: حفظ مزار شهدا، حفظ فرهنگ ایثار و شهادت برای آیندگان است تا آنان بدانند چه کسانی از شهرشان جان خود را برای انقلاب فدا کردند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما چاره ای جز انتقال مفاهیم فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان نداریم، زبان هنر و ادبیات ابزار خوبی برای این کار است.

در این مراسم از ۲۲ تن از مروجان عرصه فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل و نمایشگاه آثار تصویری با عنوان ˈشهیدˈ از ۲۲ استاد هنرمند و ۲۲ شاگرد افتتاح شد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی