کد خبر : 31155

تاریخ انتشار : ۳:۲۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۶ چاپ این مطلب

امام جمعه خمینی شهر:

نسل امروز میراث دار خوبی برای نسل گذشته باشد

امام جمعه خمینی شهر تصریح کرد: این نسل اگر یک آینده درست را می خواهد باید میراث دار خوبی برای نسل گذشته باشد و ان چیزی که نسل گذشته را پیروز کرد یعنی ایمان،ایثار، فداکاری، فدای جان و اطاعت از ولی امر مسلمین بود و این روحیه باید حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: امام جمعه خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار درچه نیوز گفت: ما آنچه داریم از مقاومت و روحیه ایثار و شهادتی بود که امام بزرگوار ما به ملت ایران هدیه کرد.

آیت الله عباس رحیمی افزود: قبل از پیروزی انقلاب امام فرمود «ما از مردن باکی نداریم» و در مقام شهادت فرمود «ملتی که شهادت دارد شکست ندارد» رسول خدا (ص)روحیه شهادت طلبی را در مسلمانان صدر اسلام ایجاد کرد. ملت ما رسید به آن صدر اسلام یعنی روحیه شهادت طلبی، روحیه دفاع از اسلام، روحیه جان فشانی و فداکاری در ملت ما احیا شد و همین سبب شد که انقلاب پیروز شود.

آیت الله رحیمی اظهار کرد: پیروزی انقلاب در اثر همین فداکاری ها بود و دشمن وقتی که نتوانست از انقلاب اسلامی جلوگیری کند در مقام شکست انقلاب برآمد و در تمام توطئه هایی که در کشور ما اجرا کرد هدف اصلی آن شکست انقلاب بود، وقتی که از راه های گوناگون مثل توطئه، فتنه، ایجاد گروهک های ملحد و غیر ملحد، خلق مسلمان، حزب توده و گروهک های تداعی، چریک ها، اقلیت، اکثریت و یا حتی شهدای عزیز مانتوانست از این راه ها انقلاب را شکست دهند صدام را تحریک کرد که با جنگ انقلاب را شکست دهد، پیش بینی اش هم درست بود و گفت ارتش و سپاه ضعیف هستند، کشور تازه انقلاب شده تاب مقاومت ندارد، از امکانات، تجهیزات و سلاح های ما با خبر بودند و پیش بینی می کرد که انقلاب دوام نمی آورد.

وی افزود: دشمن دو چیز را متوجه نبود؛ یک بحث ایمان، اعتقاد و شهادت طلبی مردم و مسأله اعتقاد به ولایت و رهبری بود که این مردم اگر امامشان اشاره ای کند جانفشانی می کنند و  امام را تنها نمی گذارند. مردم امام را شناخته اند، مطیع هستند و  ولایت فقیه را اطاعت می کنند همانطور که از معصوم اطاعت می کنند و همین روحیه باعث شد که ملت در برابر بمباران ها، موشک باران ها و تخریب شهرها، آواره کردن مردم و سرانجام این همه قربانی گرفتن مقاومت کنند.

آیت الله رحیمی ادامه داد: آن که شکست خورد دشمن بود و آنکه پیروز شد ملت بود. روحیه شهادت طلبی، ضامن پیروزی ما بود همین روحیه ضامن بقای ماست و امروز اگر از شهدا تجلیل می کنیم، کنگره برگزار می کنیم نفس یک تجلیل نیست بلکه وظیفه هم هست، باید شهدا تجلیل شوند، مهمتر از همه درسی است که باید نسل آینده بگیرند نسل آینده باید بداند که نسل پیش چه کرد که امروز این امنیت، اصلابت ، اقتدار و پیشرفت نصیب ما شد.

امام جمعه خمینی شهر تصریح کرد: این نسل اگر یک آینده درست را می خواهد باید میراث دار خوبی برای نسل گذشته باشد و ان چیزی که نسل گذشته را پیروز کرد یعنی ایمان،ایثار، فداکاری، فدای جان و اطاعت از ولی امر مسلمین بود و این روحیه باید حفظ شود.

آیت الله عباس رحیمی گفت: نقش کنگره شهدا این است که بتواند این روحیه را به نسل آینده منتقل کند و اگر بتوانیم نسل آینده را پیوند دهیم با نسل گذشته، با شهدا، با خانواده ها، با ایثارگران، آینده انقلاب و اسلام را بیمه خواهیم کرد، اینجاست که ارزش این کنگره ها معلوم می‌شود، ارزشش برای ملت روشن است، انتظار هم هست که مردم همکاری کنند حضور پیدا کنند و کنگره را از خودشان بدانند چه اینجا و چه آنچه در خمینی شهر إن شاءالله برگزار خواهد شد و  از همه دست اندر کاران که زحمت کشیدند برنامه را به خوبی اجرا کردند هم تشکر میکنم.

انتهای پیام/


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی