کد خبر : 30716

تاریخ انتشار : ۹:۲۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ چاپ این مطلب

در هفته تعاون صورت گرفت:

دو شرکت تعاونی شهر درچه جزء شرکتهای تعاونی برتر استان شناخته شدند

در هفته تعاون دو شرکت تعاونی شیرینی سازان سنتی شهر درچه و شرکت کف پوشان از جمله شرکتهای برتر استان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: در هفته تعاون همزمان با افتتاح ۷۷ طرح تعاونی از دو شرکت تعاونی برتر شهر درچه تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم که در هفته نعاون برگزار گردید، معاون وزیر کار و امور اجتماعی، تعاونگران و مسئولین استان حضور داشتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این مراسم گفت: امروز لازمه توسعه و پیشرفت کشور حرکت عاقلانه، خردمندانه و مدبرانه است که توجه به تعاونی‌ها در اقتصاد بسیار راهگشا خواهد بود.

غلامعلی قادری ظهر  توجه جدی به صادرات در تعاونی‌ها را یکی از اقدامات مؤثر دانست و  از تعامل و ارتباط با بیش از ۳۰ تعاونی، حجم صادرات تعاونی‌ها در ۱۶ سال اخیر به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار خبر داد.
قادری افزود: از ۸ هزار گرایش مختلف در تعاونی‌های استان بیش از ۶۰ درصد آن‌ها غیرفعال بوده‌اند و اکثر تعاونی‌های غیرفعال، تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد هماهنگی بخش تعاون در استان، خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس و استاندار محترم در این جلسات شرکت کنند؛ منابع مالی بانک توسعه تعاون بسیار محدود است و از مسوولین می‌خواهیم با توجه به تدوین سند تحول ششم، حمایت از بانک توسعه تعاون را اختصاصی کنند چراکه این بانک اکنون نیازگوی تعاون گران نیست.

استاندار اصفهان در این مراسم گفت: استان اصفهان صنعتی‌ترین استان کشور است و البته در کشاورزی و صنعت گردشگری نیز شهره عام و خاص است؛ تعاونی‌ها در قالب‌های جدید می‌توانند در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کنند.

رسول زرگر در ادامه افزود: توسعه کمی و کیفی صنایع‌دستی استان را نیازمند به حضور تعاونی‌ها است و توجه جدی به اقتصاد دانش‌بنیان بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی افزود:  در شهرک علمی فناوری بخش قابل توجهی از شرکت‌های فعال به‌ نوعی در قالب تعاونی‌ها فعالیت می‌کنند و تعاونی‌ها به نوعی در پیشرفت کریدور علمی فناوری که محور استان اصفهان است و می‌توانند اثربخش حاضر شوند.

دو شرکت برتر شهر درچه، شرکت تعاونی شیرینی سازان سنتی شهر درچه و شرکت کف پوشان از جمله شرکتهای برتر استان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی