اعزام کاروان بین‌المللی «زائران صلح» به سوریه

کد خبر : 2966

تاریخ انتشار : ۵:۵۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ چاپ این مطلب

پس از تجمع فعالان ضدجنگ در ایران صورت می‌گیرد

اعزام کاروان بین‌المللی «زائران صلح» به سوریه

جمعی از فعالان بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان اواسط ماه آوریل (نیمه دوم فرودین ۹۳) قصد عزیمت به سوریه برای امدادرسانی دارویی و پزشکی به مردم جنگ‌زده و رنج‌کشیده این کشور را دارند که در مسیر خود در ایران نیز حاضر خواهند شد.

solh

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان بین‌المللی از کشورهای مختلف اواسط ماه آوریل (نیمه دوم فروردین ماه ۹۳) قصد عزیمت به سوریه برای امدادرسانی دارویی و پزشکی به مردم جنگ زده و رنج کشیده این کشور را دارند.

عمده اعضای این حرکت بین‌المللی که با نام «زائران صلح» شناخته می‌شوند به تهران سفر کرده و پس از ۳ روز دیدارهای رسمی و عمومی و همچنین برنامه‌های رسانه‌ای عازم دمشق خواهند شد.

به گزارش فارس، تاکنون شخصیت‌های برجسته‌ای چون:

«مادر اگنس مریم» (اهل کشور لبنان، نماینده جریان مصالحه در سوریه، سخنگوی مرکز رسانه‌ای اسقف حمص، حماه و یربود در سوریه)،

مایرید ماگوایر (اهل ایرلند، فعال صلح‌طلب، برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۷۶، عضو شورای بین‌المللی صلح)،

اوا بارلت (اهل کانادا، فعال صلح، خبرنگار فری لنس، گزارشگر حرکت بین‌المللی همبستگی(ISM) در کرانه باختری رود اردن، نویسنده مقالات تحلیلی در سایت ها و شبکه های خبری متعدد)

و پدر دیو اسمیت (اهل استرالیا، کارشناس ارشد الهیات، فعال اجتماعی، ورزشکار، فعال صلح در بحران سوریه) برای حضور در تهران و اعزام به دمشق اعلام آمادگی کرده‌اند.

حضور این افراد به خصوص با توجه به اینکه بحران سوریه ماهیتی طائفی یافته حائز اهمیت است و برنامه اصلی تهران هم بر همین اساس «ادیان برای صلح» نامگذاری شده است.

بنابر این گزارش، اتحادیه بین‌المللی امت واحده مدیریت این حرکت در ایران را بر عهده داشته و اعلام کرده است برنامه‌هایی برای جمع‌آوری کمک های مردمی در ایام فاطمیه و راهیان‌نور تدارک دیده است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی