کد خبر : 2915

تاریخ انتشار : ۱۰:۴۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۱۸ چاپ این مطلب

مسئول راهیان نور درچه:

اولویت اردو های راهیان نور امسال بیشتر نوبت اولی ها هستند

بیش از ۱۰۰۰ نفر از مردم درچه امسال در اردو های راهیان نور شرکت می کنند.

شروع سال جدید در یادمان شهدا و بر خاک جبهه های نبرد حق علیه باطل آرزوی بسیاری از مردم شهید پرور و انقلابی است و  به همین سبب اردو های راهیان نور هر سال با استقبال پرشور مردم شهر شاهد نمونه کشور مواجه می شود.

1

پایگاه خبری تحلیلی درچه به منظور اطلاع رسانی بیشتر در مورد زمان و نحوه برگزاری اردو های راهیان نور، گفتگویی به شرح زیر با حمید عابدی، مسئول اردویی گردشگری و راهیان نور سپاه ناحیه درچه ترتیب داده است.

پایگاه خبری تحلیلی درچه: وضعیت اعزام زائران به اردوهای راهیان نور در کل کشور در سال های گذشته چگونه بوده است؟ بیشترین بازدید از کدام مناطق انجام شده است؟

همه ساله مناطق جنگی جنوب کشور میزبان عده کثیری از زائران می باشد و در طول سال میلیون ها نفر از سراسر ایران اسلامی در قالب اردوهای راهیان نور از این مناطق بازدید و با آرمان های شهدا تجدید میثاق می کنند. بیشترین تعداد اردوهای راهیان نور ایام آغازین و پایانی سال برگزار می شود و مناطق شلمچه، اروند کنار، طلائیه، هویزه، فکه، شرهانی، خرمشهر و نهر خین از پربازدیدترین مناطق می باشند.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه:  به طور میانگین چه تعداد از مردم درچه در این اردوهای معنوی شرکت می کنند؟

با توجه به بُعد معنوی این اردو ها هر سال بیش از ۱۰۰۰ نفر از همشهریان با شرکت در این اردوها در ایام نوروز، سال جدید را در کنار شهدا آغاز می کنند.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه:  چه نهاد هایی در شهر درچه مسئول برگزاری این اردو ها هستند؟

اردو های راهیان نور به دو صورت متمرکز و غیر متمرکز برنامه ریزی و اجرا می شود:

برگزاری اردو به صورت غیرمتمرکز توسط بسیجیان پایگاه های شهید بهشتی احمدآباد و شهید چمران به مدت ۵ روز و با بازدید از اکثر مناطق جنگی جنوب انجام می شود و کلیه برنامه ریزی و امور فرهنگی و پشتیبانی توسط خود پایگاه ها تأمین می شود. در این حالت با توجه به بومی بودن افراد برگزار کننده، برنامه های معنوی و فرهنگی با توجه به نیاز و فرهنگ مردم درچه برگزار می شود و با توجه به اثرات معنوی فراوان تعداد بسیاری از زائران هر سال در این اردوها شرکت می کنند. تاریخ اعزام این اردو ها ۲۸ اسفند ماه می باشد و حدود ۵۰۰ نفر از پایگاه شهید چمران و حدود ۳۰۰ نفر از پایگاه شهید بهشتی احمد آباد به این سفر اعزام می شوند.

برگزاری اردو به صورت متمرکز توسط سپاه استان برنامه ریزی و اجرا می شود، در این حالت مسئولیت ثبت نام و اعزام به عهده نواحی و برنامه های پشتیبانی و فرهنگی به عهده معاونت اردوئی گردشگری سپاه صاحب الزمان(عج)  می باشد. در اردو های متمرکز که به مدت ۳ روز برگزار می شود زائران از مناطق طلائیه، شلمچه، اروندکنار، هویزه، نهر خین و پاسگاه زید بازدید می کنند. تاریخ اعزام اردو های متمرکز ۳ فروردین به استعداد ۴ دستگاه اتوبوس و روز های پنجم و نهم فروردین هر کدام به استعداد ۲ دستگاه اتوبوس خواهد بود. ثبت نام این اردو ها توسط حوزه بسیج امام حسین(علیه السلام) برادران، حوزه بسیج حضرت معصومه (س) خواهران، کانون بازنشستگان و حوزه اصناف انجام خواهد گرفت.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه:  اسکان زائران در این اردو ها به چه صورت خواهد بود؟

زائران شب اول سفر در اردوگاه شهداء اهواز و شب دوم در اردوگاه شهید ردانی پور خرمشهر اسکان می یابند.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه:  برنامه های فرهنگی ثابت این اردوها شامل چه برنامه هایی است؟

برنامه های فرهنگی شامل روایتگری توسط راویان برتر استان، بازدید از نمایشگاه ها، تفأل شهدا، عکاسی و پاسخ به شبهات می باشد. هم چنین برای کودکان مهد کودک با برگزاری برنامه های متنوع و اهداء هدایا پیش بینی شده است.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه:  هزینه شرکت در این اردو ها چقدر است؟

هزینه اردو برای هر نفر مبلغ ۱۰۰۰۰۰ تومان برآورد شده که ۳۰۰۰۰ تومان آن توسط سپاه استان به صورت یارانه پرداخت و ۷۰۰۰۰ تومان از شرکت کنندگان دریافت می گردد.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه:  در مورد شرایط و نحوه برگزاری این اردو ها در صورت لزوم توضیحات تکمیلی بدهید؟

تلاش شده که اتوبوس های مورد تأیید پلیس راهور برای این اردو ها در نظر گرفته شود تا شرایط آرامش و رفاه زائران هر چه بیشتر فراهم شود.

هدف برگزاری اردو های متمرکز امسال بیشتر نوبت اولی ها هستند تا انشاء الله بعد از یک دوره زمانی همه مردم شهر بتوانند از فیوضات معنوی این سفر بهره مند شوند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی