بهداشت به نگهداری بز در خانه ایراد می‌گیرد اما نگهداری سگ نه

کد خبر : 2882

تاریخ انتشار : ۱۲:۱۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۱۲/۹ چاپ این مطلب

حجت الاسلام قرائتی:

بهداشت به نگهداری بز در خانه ایراد می‌گیرد اما نگهداری سگ نه

حجت الاسلام قرائتی گفت: متأسفانه در دانشگاه به جای تولید علم تنها به انتقال علم پرداخته می‌شود. این به معنای دانشگاه نرفتن نیست بلکه دانشگاه بروید درس‌های آن را بخوانید اما تنها به آنها خیره نشوید و متکی به آنها نباشید.

ghraati

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از مشهد، حجت الاسلام محسن قرائتی دیشب در همایش آموزش سرگروه‌های حلقه‌های صالحین سازمان بسیج مهندسی سراسر کشور که در مجتمع آموزشی عقیدتی امام رضا (ع) برگزار شده بود به بیان مطالبی پرداخت.

 

متن این مطالب به شرح زیر است:

 

در ایران هر ساختمانی که ساخته می‌شود طی ۴۰ سال کلنگی می‌شود و این به معنای این است که هر چهل سال بسیاری از بودجه کشور پودر می‌شود و این یعنی اسراف، اسراف گناه کبیره است این در حالی است که در کشورهای خارجی هر صد تا ۱۵۰ سال این اتفاق رخ می‌دهد ساختمان‌های که می سازید چند منظوره باشد نه اینکه ساختمانی بسازید که یک سالن آن آمفی‌تئاتر یک سالن مسجد و یک سالن حسینیه داشته باشد. اولین مهندس عالم خداست بنابراین مهندسی را از خدا بیاموزید به طور مثال انگشت شصتی را خلق کرده است که شش وزارتخانه و سازمان وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، علوم، سازمان میراث فرهنگی و غیره به آن متکی هستند تا شصت نباشد نه می‌توان قلم و آمپول به دست گرفت و نه می توان سوزن برداشت. و این همان مهندسی خداوند است.
متأسفانه برج‌های که توسط مهندسی ساخته می‌شود مشخص نمی‌کند که این کشور جمهوری اسلامی است یا کشور اتریش. شهر اسلامی شهری است که مردم با صدای اذان آن از خواب برخیزند و کسی در ملا عام گناه نکند.
اسلام برای تمامی فضای خانه قانون دارد در احادیث آمده است برای ساخت خانه باید از مصالح خوب استفاده کنیم تا خانه‌ای محکم داشته باشیم قرآن عنوان می‌کند شهرها باید چند ورودی داشته باشند تا چنانچه یکی از ورودهای آن دچار مشکل شد بتوان از ورودی دیگر استفاده کرد.
شهر اسلامی یعنی ظهر جمعه که می‌شود تمامی بازارها بسته شود در خانه اسلامی نباید سگ وجود داشته باشد اما مشاهده می‌شود در بسیاری از خانه‌ها این حیوان را نگهداری می‌کنند و وزارت بهداشت هیچ ایرادی نمی‌گیرد این درحالی است که چنانچه کسی در خانه خود بز نگهداری کند بهداشت به آن ایراد می‌گیرد حال این سوال مطرح است که آیا تعداد میکروب‌های که سگ با خود به همراه می‌آورد بیشتر است یا تعداد میکروب‌های که بز به همراه دارد.
محققین امریکایی‌ دریافته‌اند بهترین زمانی که خون به مغز می‌رسد در زمان سجده است اسلام عنوان می‌کند لباسی با رنگ سفید بپوشید تا چنانچه کثیف شد آن را ببینید این در حالی است که ما لباس‌های سرمه‌ای و مشکی‌ می‌پوشیم تا محل کثیفی آن دیده نشود.
متأسفانه غربی‌ها مغز ما را پوکانده‌اند در اسلام آمده است دختر و پسر باید از هم تفکیک شوند تا حواسشان پرت نشود متأسفانه مدیریت ما در کشور بسیار ضعیف است و زمانی که افراد بچه هستند از هم جدایشان می‌کنیم اما زمانی که بزرگ می‌شوند و در اوج شهوت‌ به سر می‌برند در دانشگاه‌ها در کنار یکدیگراند در شهر اسلامی بریدن درخت ممنوع است مگر اینکه درختی که می بریم در جای دیگری یک درخت بکاریم در شهر اسلامی عدالت اصل است آشپزخانه باید بزرگ باشد و خانه باید مساحت داشته باشد تا انسان بتواند در آن راه برود متأسفانه خانه‌های امروزی به گونه‌ای ساخته شده که زندگیمان در ملا عام است.
قرآن عنوان می‌کند خانه را رو به قبله بسازید خانه باید زیبا باشد شهر اسلامی شهری است که هر محله آن یک قبرستان وجود داشته باشد که مردم یاد رفتگان کنند نه اینکه قبرستان‌ ۲۰ کیلومتر بعد از شهر ساخته شود زکات خانه این است که پذیرایی آن بزرگ باشد خانه تنگ حوصله انسان را کم و بر روی اعصاب فشار وارد می‌کند.
 

متأسفانه در دانشگاه به جای تولید علم تنها به انتقال علم پرداخته می‌شود. این به معنای دانشگاه نرفتن نیست بلکه دانشگاه بروید درس‌های آن را بخوانید اما تنها به آنها خیره نشوید و متکی به آنها نباشید.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی