کد خبر : 2757

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۷ چاپ این مطلب

ثبت اختراع داروی درمان ناباروری از عصاره گیاه اسکنبیل

ثبت اختراع داروی درمان ناباروری از عصاره گیاه اسکنبیل با مشارکت مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان انجام شد.

darou

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه به نقل از  ایمنا دکتر بتولی عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان گفت: طی چهار سال اخیر با همکاری تیم تحقیقاتی دکتر موحدین دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تربیت مدرس تهران گیاه«اسکنبیل» را معرفی کردیم که پس از تحقیقات اولیه از عصاره این گیاه، خاصیت ضداکسیدانی این گونه گیاه بدست آمد.
وی افزود: در پایان نامه کارشناسی ارشد که با همکاری دانشگاه تربیت مدرس طی سال های ۹۰ تا ۹۱ انجام گرفت، تاثیر کرستین و عصاره گیاه کالیگنوم بر کیفیت سیمن افراد طبیعی پس از فرآیند انجماد ذوب، مثبت ارزیابی شد.
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان اظهارداشت: بدنبال این تحقیق، طی سالهای ۹۱ و ۹۲ پایان نامه ای در ارتباط با اثرات عصاره میوه گیاه اسکنبیل بر ناباروری مورد ارزیابی قرار گرفت که نتایج این تحقیق نیز مثبت بود.
دکتر بتولی ادامه داد: گواهی ثبت و اختراع داروی درمان ناباروری از عصاره این گیاه به شماره ۸۱۰۸۹ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تحت عنوان داروی درمان ناباروری از عصاره گیاه Calligonum comosum به ثبت رسید.
وی خاطرنشان کرد: این گیاه، یکی از درختچه های بیابانی نواحی گرم و خشک گستره اراضی ماسه ای است که توانائی تحمل گرما، خشکی و کم آبی مفرط را دارد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی