کد خبر : 26874

تاریخ انتشار : ۵:۱۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ چاپ این مطلب

ایرانی ها خودشان را سرزنش کنند/ از اول معلوم بود همه تحریم ها با توافق هسته ای لغو نمی شود

روزنامه «نیویورک تایمز» در مطلبی به موضوع اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریم‌ها پرداخته و می‌نویسد، ایران هنوز از مزایای اقتصادی مورد انتظار برجام، بهره نبرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیـوز، این روزنامه با بیان اینکه ایران از زمان اتمام توافق هسته‌ای با آمریکا و سایر قدرت‌های جهانی در ژوئیه سال گذشته، هنوز از مزایای اقتصادی مورد انتظارش برخوردار نشده، مدعی شده است: «ایرانی‌ها ناامید شده‌اند؛ اما تا اندازه‌ زیادی باید خودشان را سرزنش کنند».

به نوشته این روزنامه به نقل از تابناک، یکی از موانع فعلی این است که بیشتر تحریم‌های آمریکا به بهانه‌های حقوق بشر و تروریسم همچان پابرجا هستند؛ اما ایران می‌دانست که رفع تمامی تحریم‌های آمریکا هرگز جزو توافق هسته‌ای نبوده است.

نویسنده این مطلب همچنین بانک‌های ایرانی را به عدم انجام اقدامات لازم برای مقابله با پولشویی متهم کرده و مدعی شده بانک‌های ایرانی، سیاست‌زده و فاقد شفافیت هستند.

درواقع این روزنامه آمریکایی توپ را در زمین ایرانی ها انداخته و اعلام کرده که از اول هم مشخص بود که همه تحریم ها قرار نیست با توافق هسته ای کنار گذاشته شوند بلکه بیشتر تحریم ها که علت های دیگری دارد باقی خواهد ماند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی