کد خبر : 257

تاریخ انتشار : ۵:۱۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۵ چاپ این مطلب

به همت پژوهکشده حج و زیارت صورت می گیرد؛

افشای جنایات وهابیت تکفیری در قالب فیلم و بانک اطلاعاتی

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام سید مهدی علیزاده موسوی ، صبح امروز طی سخنانی در نشست خبری اعلام فعالیت های این پژوهشکده با بیان این که این روزها وهابیون تکفیری در کشورهای مسلمان از جمله سوریه با ارتکاب بی شرمانه ترین جنایات بشری، چهره کریه و پلید خود را […]

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام سید مهدی علیزاده موسوی ، صبح امروز طی سخنانی در نشست خبری اعلام فعالیت های این پژوهشکده با بیان این که این روزها وهابیون تکفیری در کشورهای مسلمان از جمله سوریه با ارتکاب بی شرمانه ترین جنایات بشری، چهره کریه و پلید خود را بیش از پیش به مردم دنیا نشان داده اند، اظهار داشت: ما در حال حاضر در این پژوهشکده در حال تهیه بانک اطلاعاتی از جنایات وهابیون و گروه های تکفیری در سطح جهان اسلام هستیم که در همین راستا حدود ۳ هزار کلیپ و فیلم شناسایی شده است.

وی گفت: امیدواریم با تهیه و انتشار فیلم ها و کلیپ های مستندی در این باره بتوانیم چهره پلید وهابیت تکفیری را به دنیا و مجامع بین المللی بیشتر و بهتر بشناسانیم.
علیزاده موسوی همچنین بیان داشت: در همین راستا کتابی شامل نظر مراجع عظام تقلید و علمای اسلامی پیرامون حرمت تکفیر و اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی به همت این پژوهکشده ظرف ده ، دوازده روز آینده منتشر می شود.
وی در ادامه به تشریح اهم فعالیت های این پژوهشکده پرداخت و گفت: رویکرد این فعالیت ها در چند سطح و برای چند گروه مخاطب می باشد که سطح نخست شامل اندیشمندان و فرهیختگان حوزه علوم انسانی است .
رییس پژوهشکده حج و زیارت یادآور شد: اساساً حج و مناسک آن دارای رمزواره ها و ویژگی های خاصی است که توجه بدان ها نیازمند بررسی ها و دقت های علمی و پژوهشی است.
وی ابراز داشت: در حال حاضر از کشورمان سالانه بالغ بر دو میلیون به عتبات عالیات و نیز یک میلیون نفر به حج تمتع و عمره مشرف می شوند و ما باید بتوانیم از این فرصت عظیم تبلیغی نهایت استفاده را ببریم.

انتهای پیام/سیاسی/۹۲/۱۰۰۱/۲


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی