کد خبر : 23239

تاریخ انتشار : ۲:۰۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ چاپ این مطلب

مدیر کل گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان:

برجهای کبوتر شهر درچه بازسازی خواهد شد

فریدون الله یاری گفت زمینهای کنار این برجها کاربری گردشگری دارد و در خصوص نرمیم و باز سازی برجهای کبوتر شهر درچه اقدام ویژه ای در دست اقدام می باشد.

به گزارش خبرنگار درچه نیوز: مدیر کل گردشگری و صنایع دستی  استان و شهرستان همراه با فرماندار و مسئولین شهر از آثار باستانی و برجهای کبوتر شهر بازدید کردند.

مدیر کل گردشگری و صنایع دستی  استان گفت:درچه یکی از شهرهایی است که دارای ظرقیتهای زیادی  در زمینه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری است و  نیازمند توجه جدی مسئولان می باشد.

فریدون الله یاری افزود: برجهای کبوتر شهر درچه از نظر تاریخی ارزشمند هستند و پیرامون آنها  متصرف شده است ولی هنوز در کنار ۱۲ برج دیگر ساخت و ساز انجام نشده و با هماهنگی شهردار محترم و شورای شهر درچه کاربری اراضی پیرامون این برجها کاربری  گردشگری پیش بینی شده و پیشنهاد و امکان شکل گیری سایت گردشگری در منطقه مطرح شد و برنامه ریزی شد تا در بخش گردشگری و صنایع دستی از هنرمندان با استعداد شهر درچه استفاده شود.

الله یاری در جواب  سوال خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز  که چه اقدام ویژه ای در خصوص برجهای کبوتر شهر درچه در دست اقدام می باشد گفت: اولین اقدام استحکام بخشی و نجات بخشی برجهاست که در دستور کار قرار گرفت و  امسال بودجه ویژهای در نظر گرفته خواهد شد  تا برجهای کبوتر از حالت اضطرار خارج شوند.

مدیر کل صنایع و گردشگری استان در مورد سوال خبرنگار درچه نیوز در مورد ثبت ملی منزل آیت الله سید محمد باقر درچه ای و اقدامهای انجام شده افزود :منازل بزرگان و مشاهیر ثبت خواهد شد و در مورد این مکان رضایت مالکین انجام شود تا مراحل ثبت این مکان با ارزش و ماندگار در کمترین فرصت انجام شود.

 

 

 

دیدگاه ها
 1. از اهالی شهر گفت:

  سلام گرچه میدونم بی فایده است ولی کار شما از نظر اخلاقی صحیح نیست و معصیت هم داره.
  آقای الله یاری لفظ کبوتر خانه های ولاشان رو گفتن و همچنین خانه تاریخی آیت الله درچه ای .ولی متاسفانه شما نوشتین برج های درچه.هم ویرایش کردید سخنان آقای الله یاری رو و هم فقط و فقط اعتبار مجله خبری خوبتان را با این قبیل کارهای محله محوری زیر سوال میبرید.
  شخص ثالث و خواننده هوشیار است و در مورد شما قضاوت میکند.

 2. سلام به همشهری گرامی
  آثار باستانی و ماندگار متعلق به کل شهر درچه و متعلق به شهرستان و همچنین ارزشمند برای آثار باستانی کل کشور است.
  مسئله محله محوری نیست مهم حفظ آثار شهر و شهرستان است.

 3. مهدی گفت:

  پس چرا ۲ روز بعد از این خبر یرج صحرا در تخریب شد


 • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

  بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی