کد خبر : 22403

تاریخ انتشار : ۱۲:۵۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ چاپ این مطلب

امام (ره):

مرگ بر آمریکا! شعاری جاودانه

سردمداران اسرائیل و آمریکا به خوبی از تاثیر شعار مرگ بر امریکا آگاهند که خواستار حذف آن هستند.متاسفانه در ایران هم عده ای به عمد یا از روی ناآگاهی، با آنان هم صدا شده و جمله امام خمینی (ره) را فراموش کردند که فرمودند:(( هرگز شعار مرگ بر امریکا را فراموش نکنید چون امریکا شیطان بزرگ است))

درچه نیوز- زهراسادات امیری/ از سال ۱۳۵۷ شمسی، همراه با انقلاب اسلامی ایران، شعار مرگ بر آمریکا، شعاری برای ملت ایران در راهپیمایی ها، تظاهرات و تکبیرهای نمازجمعه و جماعات شد. علت، آن بود که ملت ایران، ظلم شاه و سرسپردگی اش نسبت به آمریکا را دیده و دریافته بود از این اعتماد شاه به آمریکا، چیزی جز ذلت، نصیب ملت و کشور ایران نشده است. این دخالت های آمریکا فقط محدود به زمان محمدرضا شاه نبود؛ بلکه آمریکا، انگلیس و بعضی قدرت های دیگر جهان، چشم طمع به ایران، موقعیت استراتژی و نفت آن داشته و دارند.

زمانی، قانون کاپیتولاسیونی تصویب کردند که امام خمینی (ره) با آن مخالفت کردند؛ چرا که طبق آن قانون، حتی شاه ایران حق اهانت به سگ آمریکایی نداشت؛ ولی آمریکایی ها مجاز به انجام هر عملی علیه دولت و ملت ایران بودند!

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان دشمنی های آمریکا با ایران ادامه یافت و دانشجویان خط امام در سیزده آبان سال ۱۳۵۸ به سمت سفارت آمریکا در تهران رفته و لانه ی جاسوسی آمریکا را تسخیرکردند که امام خمینی (ره) از آن به انقلاب دوم و انقلابی بزرگتر از انقلاب بهمن ۱۳۵۷نام برد.

unnamed

دشمنی آمریکا علیه ملت ایران، پایان نیافت و جنگ تحمیلی نابرابر به واسطه صدام حسین، علیه ایران طراحی کرده و با هم پیمانی کشورهای دیگر در مقابل ایران اسلامی قرارگرفت. اما این بار هم پس از هشت سال ایستادگی ملت ایران، بار دیگر آمریکا از ایران و نفوذ مجدد در آن، شکست خورد. لکن باز هم دست از توطئه علیه این ملت و کشور دست برنداشت و هر جا فتنه یا تروری اتفاق افتاد؛ پای آمریکا در آن جنایت دیده شد. به همین دلیل، مردم ایران، ذاتاً از آمریکا نفرت داشتند و به فرموده رهبر انقلاب: «کسی مرگ بر آمریکا را به ملت ایران یاد نداد؛ مرگ بر آمریکا از اعماق جان یکایک مردم برآمد.»

ولی در سال های اخیر، عده ای با بیان خاطرات ساختگی از امام خمینی (ره) ادعا کردند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خواستار ترک شعار مرگ بر آمریکا بود! درحالیکه همه ملت، جمله امام (ره) را به یاد دارند که فرمود: «حتی اگر در تمام آمریکا مسجد بسازند و بالای گلدسته ها شعار الله اکبر قرار دهند؛ هیچ وقت شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نکنید؛ چون آمریکا شیطان بزرگ است.»

عده ای دیگر نیز تمام همّ و غم خود را در رابطه با آمریکا دیده و خواستند به هر نحو ممکن، دل آمریکا را به دست آورند. گویا این افراد هم فراموش کردند که امام (ره) فرمود: «ما فقط وقتی با آمریکا رابطه برقرار خواهیم کرد که آمریکا آدم شود. نخواهد از آن سر دنیا در لبنان و کشورهای دیگر، دخالت کند.» مگر امروز آمریکا آدم شده؟ مگر دست از ابلیس بودنش و مداخله در امور کشورهای مختلف، برداشته؟ مگر هرجای دنیا، جنایتی علیه مظلومان اتفاق می افتد؛ نشانی از آمریکا در آن فاجعه نیست؟

پس چه شده که عده ای، به صورت کاملاً اتفاقی، دست در دست شیطان بزرگ می گذارند و تعدادی دیگر، به شعار مرگ بر آمریکا در مراسم تشییع شهدای فاجعه منا، ایراد می گیرند؟ چه شده که مسئولی در ایران، مخالفان رابطه با آمریکا را افراطی می نامد؟ آیا ما تغییر کرده ایم یا آمریکا؟ آمریکا که هنوز هم در حال اثبات ذات شیطانیِ خود است. هنوز هم وقتی عده ای در ایران برای خوشایند دولت آمریکا، سخن می گویند؛ آمریکا به جای تشکر، خط و نشانی جدید می کشد و از تحریم های جدید علیه ملت ایران، صحبت می کند.

اما مگر شعار مرگ بر آمریکا، چه تأثیری دارد؟ شاید اثر آن را بیش از ما، نتانیاهو و سردمداران اسرائیل و آمریکا می دانند که خواستار حذف این شعار هستند و متأسفانه عده ای هم در ایران یا به عمد یا از روی ناآگاهی، با آنان هم صدا شده و جلوی این شعار سیاسی و عبادی ملت را می گیرند.

ولی ملت ما، هنوز جانبازانی دارد که توسط بمب های آمریکا، شیمیایی شدند. هنوز پدران و مادرانی چشم انتظار فرزندانی هستند که بر اثر جنایات آمریکا پس از گذشت سی و چند سال، به خانه بازنگشتند و حتی نشانی از آنان ندارند. هنوز شهید می دهیم؛ دانشمندانی از ما ترور می شوند و هزاران ظلم دیگر به واسطه زیاده خواهی های این شیطان بزرگ علیه ایران و ملت های مظلوم دیگر در جهان، در حال انجام است.

بنابراین، تا زمانی که به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آمریکا آدم نشود؛ شعار «مرگ بر آمریکا» هم از زبان و دل این ملت، حذف نخواهد شد و در همه مراسمات عبادی و سیاسی مردم ایران، این شعار، جاودانه خواهد ماند.

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی