انتقاد روحانی از افراطی‌خواندن مردم ایران توسط هاشمی

کد خبر : 2115

تاریخ انتشار : ۴:۳۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۹ چاپ این مطلب

انتقاد روحانی از افراطی‌خواندن مردم ایران توسط هاشمی

به گزارشدرچه به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎السلام سید حمید روحانی صبح امروز در مراسم گرامید‌اشت حماسه ۹ دی‌ماه در مسجد جامع گرگان اظهار داشت: تهاجم فرهنگی را آمریکا و مزدوران آمریکایی که سر در آخور آمریکا دارند و قلم‎به دستان آنها که در روزنامه‎ها قلم می‎زنند در ایران نمی‎توانند اجرایی کنند زیرا آنها در […]

roohani921009

به گزارشدرچه به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎السلام سید حمید روحانی صبح امروز در مراسم گرامید‌اشت حماسه ۹ دی‌ماه در مسجد جامع گرگان اظهار داشت: تهاجم فرهنگی را آمریکا و مزدوران آمریکایی که سر در آخور آمریکا دارند و قلم‎به دستان آنها که در روزنامه‎ها قلم می‎زنند در ایران نمی‎توانند اجرایی کنند زیرا آنها در دل مردم جایی ندارند.

وی ادامه داد: تهاجم فرهنگی به دست کسانی اجرا می‎شود که به ظاهر خود را یار امام می‌دانند و عنوان یار امام را یدک می‎کشند.

رئیس بنیاد تاریخ‎پژوهی  بیان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که ایجاد فتنه و اعلام پیام‎های غرب‎گرایی را باید از زبان کسانی در داخل نظام بیان کند که آنها در  بین مردم نفوذ دارند و سخنان آنها برای مردم مورد توجه است.

وی ادامه داد: اینجا بود که ما دیدیم کسانی حرف‎های بیگانگان را بر زبان آوردند که برای مردم شگفت‌آور بود.

تاریخ‎نگار انقلاب اسلامی یادآور شد: یک زمانی آقای منتظری آمد گفت ما در دنیا منزوی شده‎ایم و ما چرا شعار تند سر می‎دهیم در حالی که خودش بود که شعار تند سر می‎داد و برای امرای خلیج فارس شعار جنگ را سر می‎داد و خودش روزی از صدور انقلاب حرف می‎زد و خودش نهضت‎های آزادی بخش را رهبری می‎کرد و می‎گفت هر کسی که می‎خواهد علیه مستبدان بجنگند ما حمایت می‎کنیم.

رئیس بنیاد تاریخ‎پژوهی خاطرنشان کرد: اما زمانی که از مسیر منحرف شد منافقین و عناصر مرموز در دستگاه او نفوذ کردند و او را منحرف کردند و گفت ما اشتباه کردیم و چون ما شعار مرگ بر آمریکا دادیم در دنیا منزوی شدیم و چوبش را هم خورد و مردم دست رد به سینه‎اش زدند.

روحانی ادامه داد: اما در ادامه دیدیم کسانی در این مسیر به صحنه آمدند که انتظار این نبود که اینها راه امام را گم کنند و به بیراهه بروند.

وی افزود: آقای هاشمی رفسنجانی در دوره ریاست جمهوری‎اش گفت که کی‎ گفته که نیروهای حزب‎اللهی باید تنشان بوی عرق بدهد و چرا ما تجمل‎گرایی و رفاه نداشته باشیم و چرا پیشرفت نداشته باشیم؛ در حالی که این جملات سفسطه بود.

روحانی بیان کرد: امام نگفته بود که بچه‎های حزب‎اللهی تنشان باید بوی عرق بدهد بلکه امام گفته بود از تجمل‎گرایی و اسراف دوری کنید و اگر می‎خواهید از وابستگی به غرب دور باشید و می‎خواهید ملتی مستقل باشید ساده زندگی کنید و خودکفا باشید.

رئیس بنیاد تاریخ‎پژوهی متذکر شد: اما در همان مقطع آقای هاشمی رفسنجانی سعی کرد کشور ما را به سمت تجمل‎گرایی سوق دهد که این خواسته دشمن بود.

تاریخ‎نگار انقلاب اسلامی تصریح کرد: در مرحله بعدی که آقای خاتمی به قدرت رسید دیدیم که تهاجم فرهنگی به صورت بسیار زشت بروز کرد و در روزنامه‎ها به مقدسات ما توهین شد.

روحانی ابراز داشت: ما در چند مرحله در ایران اهانت به اسلام را دیدیم که در دوران مشروطه، دوره رضا خان و دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی بود و روزنامه‎ها با کمال وقاحت علیه امامان و مقدسات ما مطالب توهین‎آمیز نوشتند و نوشتند که خمینی و نواب صفوی خشونت‎طلب بودند و حسین(ع) قربانی خشونت‎طلبی‎های خودش شد و از این راه سعی کردند تهاجم فرهنگی را گسترش دهند.

وی افزود: زمینه برای فتنه‎ها از همین دوران ایجاد شد و برنامه‎ها از همین سال‎ها آغاز شد و اینکه گفتم ۲۰ سال برای فتنه ۱۳۷۸ برنامه‎ریزی شده بود از همین‎جاها می‎گفتم که دوران هشت سال ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی مردم را به تجمل‎گرایی دعوت می‎کردند و در دوران آقای خاتمی هم تهاجم فرهنگی را رونق بخشیدند.

روحانی تاکید کرد: اما مسئله در اینجا پایان نیافت و به دنبال این بودند که باید تهاجم فرهنگی از زبان خودی‎ها مطرح شود و کسانی انتخاب می‎شدند که یا انقلاب را نشناخته باشد، به انقلاب اعتقاد نداشته باشند، امام را نشناخته باشند یا به او اعتقاد  نداشته باشند و یا اینکه به مردم ایمان نداشته باشند و راهش را گم کرده باشند.

تاریخ‎نگار انقلاب اسلامی گفت: اگر شما می‎بینید امروز آقای هاشمی رفسنجانی اعلام می‎کند که خشونت طلبی محکوم است من سوال می‎پرسم که کدام خشونت‎طلبی را اشاره می‎کند؟ امام افراطی‎گر بود یا آنهایی که شعار مرگ بر آمریکا می‎گویند افراطی‎گر و خشونت‎طلب هستند؟

روحانی ادامه داد: من از زبان مردم از شما می‎پرسم آقای رفسنجانی اینکه شما دائم می‎گوئید افراطی گری و خشونت‎طلبی، کدام حرف و کار ما خشونت‎طلبی است؟

این محقق تصریح کرد: اینکه در هشت سال دفاع مقدس نگذاشتیم کشور ما تجزیه شود این خشونت‎طلبی است؟ اگر ما می‎گوییم که مرگ بر آمریکا عبادت است که با الهام از مکتب قرآن است این خشونت‎طلبی است؟ آیا این ملت مظلوم از جانب آمریکا کم ظلم دیده است؟ آیا کاپیتولاسیون را به ملت تحمیل نکرد؟ نفت مردم را به غارت نبرد؟

روحانی گفت: اگر ملت ما اعلام کرده که پیرو رهبری و ولایت هستیم و دستور رهبری را اطاعت می‎کنیم این خشونت‎طلبی و افراطی‎گری است؟ توضیح دهید کدام حرکت ملت مظلوم ولایتمدارخشونط‎طلبی و افراطی‎گری است؟

رئیس بنیاد تاریخ‎پژوهی اضافه کرد: ملت ما خشونت طلب است اما شما که با رژیم صهیونیسم و رژیم سعودی که زاده صهیونیست‎ها است پای بر روی خون شهدا گذاشتید و سر سفره ملک‎‎عبدالله نشستید و می‎گوئید من می‎توانم مشکل ایران و عربستان را حل کنم خشونت‎طلب و افراطی‎گر نیستید و ملت ایران خشونت‎طلب است؟، اینها مصیبت است و تهاجم فرهنگی اینجاست.

روحانی در پایان ابراز داشت: هجوم فرهنگی را کسانی رواج می‎دهند که شعار خشونت‎طلبی را بر سر نیروهای حزب‎اللهی می‎کوبند و سعی می‎کنند این نیروها را مایوس کنند و از صحنه بیرون ببرند ولی کور خوانده‎اند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی