کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی واجب کفایی است

کد خبر : 2110

تاریخ انتشار : ۴:۲۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۹ چاپ این مطلب

آیت اله مکارم شیرازی:

کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی واجب کفایی است

به گزارش درچه به نقل از ایسنا، آیت اله ناصر مکارم شیرازی در دیدار مدیرکل و مسوولان بهزیستی استان قم، اظهار کرد: افراد مختلف جامعه نسبت به معضلات اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، کودکان بی‌سرپرست و معلولین وظیفه دارند.  وی با اشاره به روایاتی کمک کردن به نیازمندان را امری مقدس و مورد تاکید ویژه […]

makarem901009

به گزارش درچه به نقل از ایسنا، آیت اله ناصر مکارم شیرازی در دیدار مدیرکل و مسوولان بهزیستی استان قم، اظهار کرد: افراد مختلف جامعه نسبت به معضلات اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، کودکان بی‌سرپرست و معلولین وظیفه دارند.

 وی با اشاره به روایاتی کمک کردن به نیازمندان را امری مقدس و مورد تاکید ویژه آموزه‌های دینی ارزیابی و تصریح کرد: سازمان بهزیستی نیز برای جامعه خود اقدامات گسترده‌ای را انجام می‌دهد که شایسته تقدیر است.

 وی با تاکید بر این‌که «همواره پیشگیری از درمان مهمتر و بهتر است»، گفت: سازمان بهزیستی برای خدمت‌رسانی به جامعه خود افزون بر کمک‌های مردمی نیازمند تخصیص بودجه‌های لازم از سوی دولت است.

 این مرجع تقلید اعتماد مردم را مهمترین سرمایه برای هر سازمان و نهاد دانست و با بیان توصیه‌های مهمی به مسوولان سازمان بهزیستی، تاکید کرد که باید اقدامات و کارهایی که انجام می‌گیرد به روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی شود.

وی خلطرنشان کرد: اگر مردم از اقدامات و فعالیت‌های سازمان بهزیستی اطلاع کافی داشته باشند طبیعتا کمک‌های بیشتری به این سازمان خواهند کرد تا بتواند به شکل بهتری به خدمت‌رسانی ادامه دهد.

 وی ارائه خدمات به نیازمندان و معلولان را نوعی تبلیغ دین مبین اسلام دانست و کار مسوولان سازمان بهزیستی را ذخیره یوم المعاد خواند.

مکارم شیرازی همچنین در این دیدار مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی قم کمک کرد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی