حماسه ۹ دی سه پیام برای دوستان،دشمنان و مسوولان داشت

کد خبر : 2106

تاریخ انتشار : ۴:۱۶ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۹ چاپ این مطلب

حماسه ۹ دی سه پیام برای دوستان،دشمنان و مسوولان داشت

به گزارش درچه به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمینˈ علی اکبر ناطق نوریˈ روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مرحوم « سید علی اکبر پرورش » در مسجد سید اصفهان افزود: پیام اول این حماسه برای دوستان نظام و ایجاد امیدواری و دلگرمی بود. وی با اشاره به اینکه پیام دوم نیز برای دشمنان نظام […]

nategh901009

به گزارش درچه به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمینˈ علی اکبر ناطق نوریˈ روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مرحوم « سید علی اکبر پرورش » در مسجد سید اصفهان افزود: پیام اول این حماسه برای دوستان نظام و ایجاد امیدواری و دلگرمی بود.

وی با اشاره به اینکه پیام دوم نیز برای دشمنان نظام و خنثی کردن توطئه آنها بود، ادامه داد: مردم با حضور خود در این حماسه همه معادلات دشمان را به هم ریختند.

وی مخاطب سومین پیام را مسوولان نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم در حماسه نهم دی نشان دادند که با وجود سختی ها، مشقات و مشکلات همچنان در صحنه های مورد نیاز حضور دارند.

ناطق نوری با تاکید بر اینکه مردم تحت فشارند و مشکلاتی در زمینه ازدواج، مسکن و تورم دارند تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی های مختلف مانند ۲۲ بهمن، روز قدس یا نهم دی ماه به این معنا نیست که هیچ مشکلی در کشور نیست و آنها نسبت به مسوولان انتقادی ندارند.

وی افزود: نگوییم مردمی که در صحنه حاضر شدند ناراحت نیستند و مشکلاتی ندارند و اگر مشکلی داشتند در صحنه حضور نمی یافتند.

وی این تعاریف را پیامهای غلطی از حضور مردم در صحنه های مختلف دانست و ادامه داد: مردم ما با درک و شعور هستند و از روی تکلیف در این صحنه ها حضور پیدا می کنند.

رییس دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری گفت: مردم ما پای نظام جمهوری اسلامی، ارزشها، استقلال ، ولایت و امامت ایستاده اند.

وی تصریح کرد: پیام حضور مردم این است که ما در صحنه های مورد نیاز هستیم و مسوولان نیز باید به وظایف خود عمل کنند.

حجت الاسلام ناطق نوری همچنین با اشاره به مرحوم پرورش و ویژگی های او گفت: این استاد از زمانی که معلم بود دانش آموزان را نسبت به انقلاب آگاه ساخت و بعد از اوج گرفتن انقلاب با ارتباط با برخی از افسران مومن و متعهد ارتش، برخی اطلاعات مورد نیاز را به نیروهای انقلابی می رساند.

وی با اشاره به نخستین حکومت نظامی در شهر اصفهان اضافه کرد: با اینحال اصفهان کمترین کشته در دوران انقلاب را داشت که به دلیل مدیریت و نقش آفرینی افرادی مانند استاد پرورش و ارتباط آنها با برخی نظامیان و ارتش بود.

این فعال سیاسی با اشاره به نوشتن نامه ای در دهه ۶۰ توسط وی، عسگر اولادی و مرحوم پرورش خطاب به امام راحل (ره) اظهار کرد: ما در آن نامه نوشتیم که برخی به دنبال دولتی کردن مردم هستند اما ما می خواهیم دولت را مردمی کنیم.

ناطق نوری با تاکید بر اینکه هنوز هم عده ای به دنبال دولتی کردن مردم هستند افزود: با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب بر تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی سازی هنوز هم برخی این اصل را نادیده می گیرند.

وی تاکید کرد: دولت باید برنامه ریز، هدایت گر، حمایت کننده و ناظر خوبی باشد و با دریافت مالیات کشور را اداره کند و نه پول نفت.

وی با اشاره به ویژگی های سیاسی، اخلاقی، عرفانی و معرفتی استاد پرورش گفت: معلمی پرورش از مهمترین ویژگی های اثر گذار او بود.

وی با بیان اینکه مرحوم پرورش، استاد اخلاق و مفسر قرآن و نهج البلاغه بود افزود: وی قبل و بعد از انقلاب با تدوین معارف دینی جوانان را به سمت اسلام ناب و اهل بیت (ع) جذب می کرد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری همچنین با اشاره به مقام معلم در آیات و روایات گفت: ولی ما مقام معلم و اساتید خود را گرامی نمی داریم و آنها را پس از ۳۰ سال فعالیت بدون تکریم واقعی، بازنشسته می کنیم.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود در حالیکه اشک می ریخت،گفت: زمانیکه خبر فوت استاد پرورش را شنیدم این بیت حافظ به ذهنم رسید که «نمی بینم از همرهان هیچ بر جای، دلم خون شد از غصه ساقی کجایی».

مراسم گرامیداشت سید علی اکبر پرورش با حضور نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، محمد رضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی، رحیمی معاون اول دولت دهم، تعدادی از شخصیتهای سیاسی و فرهنگی کشور و مردم در مسجد سید اصفهان برگزار شد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی