کد خبر : 1944

تاریخ انتشار : ۹:۲۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۴ چاپ این مطلب

روستاهای غرب اصفهان همچنان در محاصره برف است

به گزارش درچه به نقل از ایرنا روز شنبه  با شروع بارش برف و کولاک از روز پنجشنبه هفته گذشته در شهرستانهای فریدن و فریدونشهر تعدادی از روستاهای این مناطق در محاصره برف قرار گرفتند و برق برخی از آنها نیز قطع شد. معاون فرماندار فریدونشهر در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با […]

به گزارش درچه به نقل از ایرنا روز شنبه  با شروع بارش برف و کولاک از روز پنجشنبه هفته گذشته در شهرستانهای فریدن و فریدونشهر تعدادی از روستاهای این مناطق در محاصره برف قرار گرفتند و برق برخی از آنها نیز قطع شد.

معاون فرماندار فریدونشهر در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: با وجود تلاشهای صورت گرفته هنوز حدود ۸۰ روستای این شهرستان در محاصره برف قرار دارد.

غلامرضا یوسلیانی افزود: راههای ترددی روستاهای پیشکوه، پشتکوه اول، پشتکوه دوم و قلعه سرخ مسدود است و عملیات بازگشایی راه ها با ۱۴ دستگاه خودروی سنگین در محورهای این روستاها و دو گردنه کلوسه و چغیورت در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه برق حدود ۴۰ روستا در پشتکوه اول، پشتکوه دوم، کمران و زمستانه هنوز قطع است تصریح کرد: پیش بینی می شود تمام محورهای فرعی شهرستان تا عصر امروز بازگشایی شود.

وی پیش بینی کرد که بازگشایی روستاهای کمران، زمستانه و گردنه کلوسه ممکن است تا فردا یکشنبه طول بکشد.

یوسلیانی بارش برف در شهر فریدونشهر را تا ۶۰ سانتی متر و در ارتفاعات بیش از دو متر اعلام کرد.

وی هوای فعلی فریدونشهر را آفتابی با چهار درجه سانتیگراد بالای صفر و کمترین دما در ۲۴ ساعت گذشته را صفر درجه عنوان کرد.

فرماندار فریدن و سرپرست فرمانداری بویین میاندشت نیز روز شنبه به ایرنا گفت: راههای ارتباطی پنج روستا در این دو شهرستان مسدود است.

امیر هادی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته مدیریت بحران فریدن در دو روز گذشته افزود: دو روستا در شهرستان فریدن و سه روستا در شهرستان بویین و میاندشت همچنان در محاصره برف قرار دارد.

وی با اشاره به فعالیت سه اکیپ راهداری با ۲۰ دستگاه خودروی سنگین تصریح کرد: اکیپ های امدادی از شهرستانهای معین شامل نجف آباد، خوانسار، گلپایگان و تیران و کرون نیز در این منطقه مستقرند.

وی با بیان اینکه برق شهرستان های فریدن و بویین و میاندشت در زمان حاضر متصل است ادامه داد: روز گذشته برق حدود ۱۰ روستا برای سه ساعت قطع شده بود.

هادی، میزان بارش برف در دو روز گذشته را بین ۴۰ تا ۷۰ سانتی متر اعلام و تصریح کرد: بارش برف در این شهرستان تا کنون ۱۱۴ سانتی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ سانتی متر کاهش دارد.

مدارس شهرستان های فریدونشهر و بویین میاندشت و روستاهای فریدن امروز شنبه تعطیل بود.

این شهرستانها از نقاط برفگیر استان اصفهان به شمار می آیند.

کد:۳۱۳


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی