کد خبر : 16467

تاریخ انتشار : ۱۰:۰۲ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ چاپ این مطلب

حسین اکبری معروف به گلاب پاش درگذشت

پیرمردی با اخلاص،با صفا و بی ریا که مجالش شهدای اصفهان و هیئت های مذهبی سطح شهر اصفهان را به بوی عطر گلاب محمدی معطر میکرد درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: رد پای بوی عطر گل محمدی را در مجالس ائمه با صدای سلام و صلوات بر محمد و آل محمد همراه با دانه های گلاب که سر و صورتتان را نوازش داده را لمس نموده را بخاطر بیاورید. در دعای کمیل شبهای جمعه گلستان شهدا یا در دعای ابو حمزه تکیه شهدا در ماه مبارک رمضان ویا  در مراسم تشیع و تدفین شهدا.

آری امروز این پیرمرد عزیز و با اخلاص از بین ما پر کشیده و جای خالیش در بین دوستان اهل بیت و شهدا احساس می شود.

47

به مناسبت در گذشت حسین اکبری معروف به گلاب پاش مصاحبه ای با برادر و دوستان ایشان انجام دادیم .

پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: ضمن معرفی خودتان در مورد مرحوم حسین اکبری بفرمایید.

غلامعلی اکبری هستم برادر حسین اکبری. ایشان در خانواده ای مذهبی بزرگ شدندو در انقلاب و بعد از انقلاب با انقلاب همراه بودند و در حد و توان خودشان به انقلاب و دین خدمت می کردند.ایشان علاقه خاصی به مراسم شهدا داشتند و در مراسم شهدا و اهلبیت شرکت می کردند و گلاب می پاشیدند و حال و هوای جلسات را عوض میکردند.رفتار و کردار ایشان از روی صداقت بود و مخلصانه کار انجام می دادند.

70ایشان به خانواده مستمندان خیلی کمک و دلجویی می کردند.یکی از همراهان که شب قبل از فوت حسین آقا ایشان را به بیمارستان منتقل کرده بود گفتند که وقتی برمی گشتیم ایشان با اینکه به شدت بیمار بود در برگشت به منزل اصرار کردند که در میوه فروشی بایستید و خودشان کمی میوه گرفته بودند و به درب منزل  چند نفر مستمند رسانده بودند و روز بعد از دنیا رفته اند،و یا در مراسماتی که وجود داشت اصرار زیادی داشتند که شام به در منزل فقرا و مستمندان داده شود و به فکر مستمندان بودند.

ایشان ظاهری ساده و بی ریا داشتند و در بیشتر مراسمات شرکت میکرد و با صداقت و با صفا بود.

 

پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: عباس ابراهیمی یکی از دوستان حسین اکبری

از خصوصیات آقای اکبری اطاعت از ولایت فقیه بود و ولایت پذیری ایشان فوق العاده بالایی داشتند.هر کجایی که خیمه ای از ائمه برپا می شد ایشان حضور داشتند.

از خصوصیات اخلاقی ایشان این بود که عاشق حضرت زینب سلام الله علیها بودند. هرکجا شما ایشان را ببینید بر روی منبع گلابی که به دوش داشتند پرچم یا زینب نصب بود. هر ساله ایام ولادت حضرت زینب سلام الله علیها  همه مداحان را جمع میکرد و ولیمه در حد وسع خودشان می دادند.

پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: سید محمد موسوی یکی از دوستان حسین گلاب پاش

۱۵ سال است حسین اکبری را میشناسم ایشان فرد با اخلاص و بی ریایی بودند.

منزل ایشان در منطقه هویه نزدیک فلاورجان است. ایشان با مسافت زیادی و مشکلاتی که وجود داشت شب با  موتوری که داشتند خود را به گلستان شهدا اصفهان وهیئت های مذهبی اصفهان و اطراف می رساندند و با اینکه مشکل ریوی داشتند و عمل جراحی انجام داده بودند در سرما و گرما زیر باران با موتور حضور پیدا میکردند و ذوق و شوق عجیبی نسبت به حضور در مجالس ائمه داشتند. و هر  شخصی ایشان را می شناسد در غم از دست دادنش ناراحت می شود.

پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز از دست دادن این پیرمرد با صفا و ولایی را به خانواده و دوستان ایشان تسلیت عرض می نماید.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی