نخستین دانشنامه امام هادی(ع)رونمایی شد

کد خبر : 1345

تاریخ انتشار : ۴:۲۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۹ چاپ این مطلب

نخستین دانشنامه امام هادی(ع)رونمایی شد

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، دانشنامه آنلاین امام هادی علیه السلام با هدف آشنایی بیشتر محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه با ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی دهمین پیشوای شیعیان جهان در سالروز ولادت آن امام راه‌اندازی شد. این دانشنامه به همت پایگاه جامع عاشورا تولید شده است و حاوی […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، دانشنامه آنلاین امام هادی علیه السلام با هدف آشنایی بیشتر محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه با ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی و اجتماعی دهمین پیشوای شیعیان جهان در سالروز ولادت آن امام راه‌اندازی شد.

این دانشنامه به همت پایگاه جامع عاشورا تولید شده است و حاوی بیش از ۱۴۰۰ واژگان و محتوای مرتبط با حضرت امام هادی(ع) در قالب ۱۱ نمایه اصلی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

«سخنان و احادیث»، «اخلاق و رفتار»، «ادعیه و زیارات»، «علوم و معارف»، «داستان‌ها و روایات»، «اعجاز و کرامات»، «اصحاب و شاگردان»، «همسر و فرزندان» و «امام هادی از نگاه اهل سنت» نمایه‌های اصلی این دانشنامه آنلاین را تشکیل می‌دهند.

بخش «شرح و تفسیر زیارت جامعه کبیره» به جهت اهمیت زیارت منسوب به امام هادی(ع) و نیز بخش «آشنایی با سرزمین سامرا» نمایه‌های جانبی این دانشنامه را تشکیل می‌دهند.

یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد این دانشنامه، ترکیب دسترسی موضوعی و الفبایی آن بطور همزمان است. این ویژگی باعث می‌شود تا افراد بتوانند تمامی محتوای مرتبط با آن امام را هم بصورت تفکیک موضوعی و هم بصورت الفبایی، توأماً مشاهده کنند.

تفکیک و دسترسی مستقیم و نمایش واژگان تصادفی در انتهای هر مطلب، از دیگر شاخصه‌های این دانشنامه آنلاین است. علاقه‌مندان برای دسترسی به این دانشنامه می‌توانند به پایگاه جامع عاشورا به نشانی اینترنتی www.ashoora.ir مراجعه کنند.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی