کد خبر : 12388

تاریخ انتشار : ۱۲:۱۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۴ چاپ این مطلب

رازهای هدیه دادن گل

گل علاوه بر سمبل زیبایی، یکی از هدایایی است که نشان دهنده احساسات و عواطف انسان در شرایط مختلف رانشان می دهد.

به گزارش  درچه نیوز به نقل ازحیا، گل، برای هدیه گیرنده احساس خوشایندی را به وجود می آورد که معمولا نشانه علاقه و صمیمیت و باعث زینت و شادابی محفل نیز است.

بهترین استفاده ای که می توان از این هدیه شادی بخش نمودآن است که گل های مختلف را در معانی متفاوت به عزیزانمان و آن هایی که دوستشان داریم هدیه دهیم. این کار موجب می شود تا موجی از شادمانی و احساس صمیمیت و رضایت در وجود آن ها ایجاد شود و غم و اندوه و مشکلات را کم رنگ تر کند که این خود علاقه و محبت را بین هردو طرف پایدارتر می کند.
گل لطیف است و احساس لطافت را در روح انسان ها دوچندان می کند و رایحه خوش آن تمام وجود فرد را دگرگون می سازد.
اهدای گل نیاز به مناسبت ندارد و بد نیست بعضی وقت ها شاخه گلی به همسر، مادر، پدر، خواهر، برادر، فرزند ، همکار و آن هایی که دوستشان داریم هدیه دهیم و آن ها را شگفت زده کنیم.

با این کار طراوت، شادابی، خنده و صمیمیت جای سلام و احوالپرسی تکراری و روز مره مارا خواهد گرفت و در وجود طرف مقابل غوغایی شگفت انگیز به پا خواهد شد.
کاربرد گل در کشورهای مختلف
در اغلب کشورهای اروپایی مرسوم است کسانی که به میهمانی شام دعوت می شوند، برای تشکر از خانم میزبان چند شاخه گل به او هدیه دهند.
در ژاپن هر گل معنای مختلفی دارد و در موارد مختلف مردم آن کشور از آن استفاده های فراوان می کنند.آن ها به پرورش گل علاقه زیادی دارند و در گل آرایی از استادان توانمند و برجسته ای برخوردارند. ژاپنی ها هرسال جشن گل برگزار می کنند و اغلب عشاق آن کشور باتوجه به این که هر گل معنا و مفهوم خاصی دارد احساس خود را با آن بیان می کنند . بانوان آن سرزمین هم برای نشان دادن درخواست و نظرات خود از گل هایی که به همان معنا هستند بهره می برند.

در این کشور گل داودی نشانه طول عمر است و در مراسم بازنشستگی افراد یک دسته گل داودی به آن ها هدیه می دهند. به این ترتیب برای او زندگی طولانی آرزو می کنند. اهدای شکوفه گیلاس یادآور آن است که زندگی زودگذر است و نباید آن را سخت گرفت و موجب آزار و اذیت دیگران شد.
یونانی ها، اولین ملتی بودند که برای گل های مختلف معانی مشخصی تعریف کردند و در زندگی خصوصی و اجتماعی از آن استفاده نمودند.
بعد از آن، رومی ها از این روش استقبال کردند و سایر مردم جهان کم و بیش آن را پذیرفتند.
در کشور ما هم گل ها کاربردهای مختلفی دارند و هر گل به عنوان نوعی نماد و نشان مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. ایرانی ها،به طور معمول از گل برای ابراز علاقه به جنس مخالف، جشن و میهمانی ها، تبریک به عروس و داماد، عیادت مریض، کسی که خانه جدید خریده است یا فرزندی به دنیا آورده، استفاده می کنند.
گل لاله در کشور ما طرفداران زیادی دارد و در رنگ های مختلف پرورش می یابد. جشنواره گل لاله پایان بهار هرسال، باحضور اغلب طرفداران داخلی و خارجی برگزار می شود و عرضه آن در سطح کشور با استقبال بی نظیر ایرانی ها مواجه می گردد۰
معنای انواع گل ها

معنای گل ها در ادوار مختلف متفاوت بوده است.
مثلا گل رز که مورد علاقه بیشتر افراد است در دوره رنسانس، سمبل شهادت و عشق آسمانی و بعد از آن نشانه آرامش، نعمت و صلح بوده است.این گل در مصر باستان نشانه تقوا و پاک دامنی و در عهد یونانی ها نشانی مقدس بوده و رومی ها آن را به عنوان سمبل فتح و پیروزی می شناخته اند؛ اما گل رز امروزه همه جا معنای عشق و زیبایی دارد.
در اغلب کشورها گل ها از معانی یکسانی برخوردار شده اند که دانستن استفاده به موقع از معانی آن ها می تواند در بهبود ارتباط نقش مؤثری داشته باشد.
گل بنفشه : به معنی نجابت و کم رویی، اندیشه ناگفته ، پاکدامنی ، فروتنی
گل شقایق: اختلاف
گل سرخ: عشق و زیبایی
رز سیاه : مرگ و تسلیت
رز سفید : عشق مبارک و فرخنده
رز کاملاً شکفته : تعهد و دوست داشتن
دسته گل رز : قدردانی
ترکیبی از گل رز سفید و سرخ : سازش، اتحاد
سوسن: ملاحت و زیبایی
سوسن سفید: دوشیزگی و پاکیدامنی
خشخاش: تنبلی و سستی
شکوفه پرتقال: علاقه به ازدواج
سنبل: اندوه و تاسف
شب بو: عشق در حال سیه روزی و بدبختی
زنبق سفید: عفت و پاکدامنی
کاملیای سفید : قابل ستایش و پرستیدنی
کاملیای صورتی: در آرزوی رسیدن به یکدیگر
کاملیای قرمز : عشق آتشین
نیلوفر آبی : حقیقت
آنتوریوم: عشق ، علاقه و محبت
داوودی : تو دوست فوق العاده من هستی
آفتابگردان : ستایش ، غرور و پرستش
نرگس : غرور و خودبینی
نرگس زرد : احترام
اقاقیا : عشق پاک
کاکتوس: پایداری و استقامت
لاله : عاشق واقعی
مریم : لذت بردن
میخک : جواب مثبت به درخواست عشق
قاصدک : وفاداری ، خوشبختی و صداقت
نسترن : احساس همدلی و تقاضای دوست داشتن
پامچال : بدون تو ادامه زندگی را نمی خواهم
یاسمن : شادی و دلپذیری
رزماری : یادآوری خاطرات گذشته
رز قرمز
گل رز، بهترین نوع گل برای هدیه دادن به کسی است که عاشق او هستید . یک دسته گل رز با رنگ های گوناگون معانی متفاوتی هم دارد. رز سفید به معنی فروتنی و معصومیت ; زرد به معنای شادی و دوستی; رز صورتی قدردانی یا تحسین و رز بنفش نشانه ای از عاشق شدن در نگاه اول است.
در ایالات متحده ، گل رز مناسب برای هدیه به متولدین ماه ژوئن و کسانی است که پانزدهمین سالگرد ازدواجشان است.

گل
بابونه سفید
گلبرگ های سفید گل بابونه، نشانه ای از وفاداری و خلوص به عشق ، صبر و سادگی است .این دسته گل زیبا، برای هدیه به همسر در پنجمین سالگرد ازدواج مناسب است.
گل1

لاله قرمز
لاله ، نشانه ای از ظرافت و فضل و بخشش است ، اما لاله ی قرمز نمادی از عشق کامل است. داخل تیره رنگ آن نشانه ای از تجمع عشق و حرارت و شور عشق است. لاله زرد نشانه ای ازفکر شاد،سفید نشانه ای از بخشش وبنفش نماد یک خانواده ی سلطنتی است.می توانید هر کدام را که مناسب می دانید به عنوان یک هدیه ی زیبا، برای کسانی که دوستشان دارید انتخاب کنید.
گل2
میخک قرمز
میخک قرمز، مناسب ترین گل برای روز مادر است ومعنای عشق به مادر رامی رساند؛ امابه صورت کلی به معنای تحسین عمیق، عشق و محبت است. میخک سفیدگل کاملا عاشقانه ای است ومعنای عشق پاک و موفق را در خود پنهان کرده است. میخک زرد هم نمادی بر رد کردن و عدم قبولی یک عشق است. در ضمن گل میخک قرمز می تواندهدیه ای مناسب برای اولین سالگرد ازدواج باشد.
گل3
گل مینای ارغوانی
مینا،به دلیل مدل وحشیانه اش زیبایی خاصی دارد و در رنگ های متفاوتی موجوداست. گلبرگ های زیبای آن نمادی از سحرو طلسم است و قرمز، صورتی، سفید، و آبی و زرد آن هم نمادی از عشق و صبر و شکیبایی است .این گل هدیه ی بسیار مناسبی برای بیستمین سالگرد ازدواج و نماد افتخار به این همه سال زندگی مشترک است.
گل 4
آفتابگردان
جای تعجب ندارد که زیبایی قابل توجه و نهفته ی گل آفتابگردان نشان دهنده گرمی و شادی و ستایش و طول عمر است.یک دسته گل آفتابگردان با ساقه های بسیار بلند، نه تنها یک هدیه ی بسیار زیبا برای دوستان است بلکه برای سومین سالگرد ازدواج هم مناسبت دارد.
گل 5
گلهای داوودی سفید
گلبرگ های نازک گل داوودی ،نماد خوش بینی و شادی است. گلبرگ سفید نشانه ای ازحقیقت یا عشق وفادارو گلبرگ های زرد میان آن هم نشان عشق جاویدان است.
گل6

یاس بنفش
کسی که شکوفه های یاس بنفش را به عنوان یک هدیه در نظر می گیرد، می خواهد احساسات اولیه ای از عشق خود را بیان دارد.بهتر است دو شاخه از آن در کنار هم قرار گیرد تا نمادی از معصومیت باشد. در مجموع باید گفت یاس بنفش هم مانند رز ارغوانی برای نشان دادن عشق در نگاه اول مناسب است.
گل 7
ارکیده صورتی
ارکیده از ظرافت خاصی برخوردار است و این مهمترین ویژگی آن به حساب می آید.علاوه بر این به معنای عشق ، زیبایی و قدرت است.ارکیده ی صورتی برای ابراز محبت های خالص و هم چنین مناسبت های فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ صورتی آن نشانه ای از عقل و تدبیر است.
گل8
زنبق بنفش
گلبرگ های ظریفی که این گل دارد، نمادی از ایمان و شجاعت و عقل است .البته این در مورد زنبق آبی و بنفش صادق است. زنبق زرد نشان دهنده شور و هیجان و سفید نشانه ای از خلوص است. قدمت این گل به دوران باستان باز می گردد و الهه ی یونان از آن به عنوان نمادی برای ارتباط بین آسمان و زمین نام برده است.
گل9
شب بو سفید
یک دسته گل شب بو سفید، علاوه بر نشانه ای از عشق ،نمادی از داشتن یک زندگی شاد و رضایتمندی از آن است.علاوه بر آن، به دلیل بوی خوش و خاصش، طرفداران زیادی دارد.
گل 10

نرگس زرد
این گل یک هدیه ی بسیار مناسبی برای دهمین سالگرد ازدواج است. گلبرگ های روشن آن نمادی از تولد دوباره، جوانمردی و صمیمیت درعشق است؛با این وجود دقت داشته باشید که یک شاخه ی تنها ازنرگس ،نشانه ای از بدشانسی است و باید دسته ای از آن رااهدا کنید.
گل 11

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی