کد خبر : 1237

تاریخ انتشار : ۲:۲۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ چاپ این مطلب

به بهانه 28 مهر، سالگرد شهادت شهید شوشتری

جانباز و بدهکاری؛ ای وای بر ما!

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از مشهد، ۲۸ مهر یادآور حماسه آسمانی شدن دو فرمانده دلاور سپاه اسلام و دو یار خراسانی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی‌ شهید شوشتری و محمد‌زاده است. به همین مناسبت مجموعه‌ای از خاطراتی که تا کنون درباره این شهیدان بزرگوار در رسانه‌ها منتشر نشده با مساعدت مرکز حفظ آثار […]

به گزارش درچه به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس از مشهد، ۲۸ مهر یادآور حماسه آسمانی شدن دو فرمانده دلاور سپاه اسلام و دو یار خراسانی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی‌ شهید شوشتری و محمد‌زاده است.

به همین مناسبت مجموعه‌ای از خاطراتی که تا کنون درباره این شهیدان بزرگوار در رسانه‌ها منتشر نشده با مساعدت مرکز حفظ آثار و نظر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه امام رضا(ع) بر روی خروجیخبرگزاری فارس قرار می‌گیرد.

امید است این مجموعه کمکی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری این ایام باشد.

یک روز یکی از جانبازهای شیمیایی آمد دفتر فرماندهی نیروی زمینی و می‌خواست با سر و صدا، مطلبی را به گوش سردار شوشتری برساند.

می‌گفت که همرزم سردار است و می‌خواهد بدون مقدمه و وقت قبلی، او را ببیند. این سرو صدا بود تا اینکه سردار متوجه شد و گفت: بگویید بیاید داخل.

آن بنده خدا رفت داخل و کمی بعد آمد بیرون؛ همین که از اتاق خارج شد سردار ما را صدا زد و گفت: همین امروز می‌روید به محل زندگی این بنده خدا و بدهی‌هایش را تا قِران آخر صاف می‌کنید!

فهمیدیم که به زمین و زمان بدهکار است و توی بد مخمصه‌ای افتاده. با سیدمهدی موسوی رفتیم و با بقال، قصاب، همسایه و هر کسی که ازش طلبکار بود، تسویه حساب کردیم؛ شاید هفت‌صد هزار تومانی شد.

تا شب طول کشید. وقتی برگشتیم پادگان، به شهید شوشتری گزارش دادیم و گفتیم که سردار! آنچه خواسته و دستور داده بودید، انجام شد. یک نفس راحت کشید و گفت: حالا خیالم راحت شد؛ جانباز و بدهکاری؟! وای بر ما!

گفتیم: آن بنده خدا هم خیلی خوشحال شده و حالش جا آمده است. گفت که همین درست است.

حقیقتش اگر فرمانده دیگری بود و چنین دستوری می‌داد، شاید راحت زیر بار نمی‌رفتیم و می‌گفتیم «اول باید تحقیق شود» اما هنگامی که شهید شوشتری فرمانی را صادر می‌کرد، یعنی اینکه همه جوانب کار را سنجیده است.

از این موارد زیاد پیش می‌آمد. یکبار دیگر، یکی از فرزندان شهدا آمد و از نداشتن خانه برای زندگی نالید.

همین شد که شهید شوشتری دستور داد: بروید و از مرکز خدمات رفاهی کارکنان، ودیعه اولیه‌اش را تهیه کنید و برایش توی یکی از پروژه‌ها جایی در نظر بگیرید.

ما هم دست به کار شدیم تا به برکت نفس حق شهید شوشتری، دو روزه توی شهرک شهید باقری ثبت نام شود.

راوی: بهروز شهبازی، از پرسنل نیروی زمینی سپاه در زمان جانشینی شهید شوشتری

انتهای پیام/اجتماعی/۱۴۲۵/۴۹


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی