کد خبر : 1223

تاریخ انتشار : ۲:۱۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ چاپ این مطلب

«بشار اسد» مواضع عربستان سعودی را «خیانتکارانه» خواند

جمال زهران»، نماینده سابق پارلمان قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره،با اشاره به دیدار چندی پیش وی به همراه شماری از شخصیت‌های مصری با «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در دمشق، گفت: در آن دیدار بشار اسد بر ضرورت دستیابی بر پیروزی در نبرد با گروه‌‌های تروریستی و ایستادگی در مقابل توطئه‌های بین المللی […]

جمال زهران»، نماینده سابق پارلمان قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره،با اشاره به دیدار چندی پیش وی به همراه شماری از شخصیت‌های مصری با «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در دمشق، گفت: در آن دیدار بشار اسد بر ضرورت دستیابی بر پیروزی در نبرد با گروه‌‌های تروریستی و ایستادگی در مقابل توطئه‌های بین المللی برای تجزیه سوریه، اصرار کرد.

وی با بیان اینکه ما از نظام سوریه و ایستادگی آن در رویارویی با تروریسم داخلی و طرح‌های بین‌المللی حمایت می‌کنیم، افزود: در آن دیدار از رئیس جمهوری سوریه خواستیم که ابتکاری را به منظور آشتی ملی در سوریه مطرح سازد که با استقبال روبرو شد و بشار اسد تاکید کرد که به منظور تحقق گفت‌وگوی ملی سوریه گام‌های بیشتری بر دارد.

زهران با اشاره به پیروزی‌های نظام سوریه در سایه حمایت‌های بین‌المللی، افزود: بشار اسد حمایت‌های بیشتر مصر را خواستار شد و از مواضع دولت جدید مصردر قبال بحران کشورش استقبال کرد. این در حالی است که مواضع برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی را نا امید کننده خواند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهوری سوریه مواضع عربستان در قبال بحران کشورش را «خیانتکارانه» توصیف کرد، افزود: بشار اسد همچنین از نقش اتحادیه عرب در قبال بحران سوریه ابراز نارضایتی کرد.

زهران با بیان اینکه سوریه در شرایط فعلی با چالشی مشابه چالش مصر در زمان حاکمیت اخوان المسلمین مواجه است، تاکید کرد که در زمان ریاست جمهوری سابق مصر در راستای ایجاد گسیختگی در کشور مصر تلاش می‌شود. قدرت‌های بین‌المللی از طریق تقسیم مصر و سوریه به کشورهای کوچک، به دنبال ایجاد خاورمیانه جدید هستند.

چندی پیش یک هیئت مصری متشکل از «محمد سامی» رئیس حزب ناصری «الکرامه» و عضو کمیته ۵۰ نفره تدوین قانون اساسی مصر، «جمال زهران» نماینده سابق پارلمان قاهره و استاد علوم سیاسی و «محمد عطیه» عضو جریان‌های مردمی انقلاب مصر به همراه شمار دیگری از شخصیت‌های مصری و عربی با «بشار اسد»‌، رئیس جمهوری سوریه دیدار کردند. این دیدار بیش از چهار ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام/سیاسی /۱۴۲۵/۴۶


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی