کد خبر : 1198

تاریخ انتشار : ۱:۵۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ چاپ این مطلب

ارمغان شادی و نشاط برای کودکان همدانی با آغاز به کار جشنواره تئاتر کودک

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، هر سال با فرارسیدن ماه مهر، موج شادی و هیجان وصف‌ناپذیری نه تنها بین دانش‌آموزان، بلکه بین والدین و همچنین جامعه به راه می‌افتد. بوی کتاب و دفتر، بوی کلاس و مدرسه و تخته سیاه و دیدن دوستان قدیمی و یا پیدا کردن دوستان جدید؛ هر کدام […]

به گزارش درچه به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، هر سال با فرارسیدن ماه مهر، موج شادی و هیجان وصف‌ناپذیری نه تنها بین دانش‌آموزان، بلکه بین والدین و همچنین جامعه به راه می‌افتد.

بوی کتاب و دفتر، بوی کلاس و مدرسه و تخته سیاه و دیدن دوستان قدیمی و یا پیدا کردن دوستان جدید؛ هر کدام از این اتفاقات، خاطرات خوش ماه مهر است که همه انتظار آن را می‌کشند.

اکنون این شادی و نشاط با یک رویداد فرهنگی بزرگی در همدان همراه شده و آن برگزاری بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان است و این امر می‌تواند شروع یک سال تحصیلی پر از شور و نشاط و هیجان را رقم بزند.

باید گفت کودکان و نوجوانان آینده‌ساز مملکت، نیاز به شادی و شاد زیستن دارند و با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان، برگزاری چنین جشنواره‌هایی فضایی سالم برای کودکان و نوجوانان ایجاد می‌کند و فرصتی است تا از طریق اینگونه برنامه‌ها، نکات تربیتی مهمی را به آنان یادآور شد.

از نکات برجسته این جشنواره، بین‌المللی بودن آن و حضور نمایندگانی از کشورهای خارجی است که می‌توان از این فرصت نیز استفاده کرد و فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی را ترویج داد.

با توجه به اقبال و آمادگی مسئولان استان همدان برای برگزاری جشنواره‌های متعدد و اینکه همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین شناخته شده است، می‌توان از این ظرفیت‌ها برای هرچه بهتر شاد زیستن که حق کودکان و نوجوانان است، استفاده کرد و برنامه‌های متنوع و پرباری در طول سال برای آنان برگزار کرد؛ به خصوص شادی کودکانی که در حاشیه شهر و نقاط محروم استان زندگی می‌کنند.

افزون بر مطالب ذکر شده، باید به این نکته نیز اشاره کرد که برگزاری جشنواره‌هایی در سطح بین‌المللی و همچنین ملی در استان همدان باعث می‌شود تا این استان بیش از پیش شناخته شده و همچنین برپایی تورهای گردشگری در کنار اینگونه جشنواره‌ها و بازدید میهمانان از اماکن تاریخی می‌تواند در زمینه درآمدزایی استان مؤثر واقع شود.

به هر حال برگزاری چنین برنامه‌هایی در استان همدان به لحاظ مادی و معنوی منافع و تأثیرات بسیاری در بر دارد که می‌طلبد مسئولان به طرز شایسته‌ای از اینگونه فرصت‌ها برای ارتقای این استان استفاده کنند.

انتهای پیام/اجتماعی/۱۴۲۵/۲۵


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی درچه می باشد

    بایگانی اخبار پیوندها تماس باما خبرنگار افتخاری درباره ما نظر سنجی